Skocz do zawartości

Pytanie do 2d wymiataczuf apropo procesu tworzenia


mrozik26

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć jak u was to wygląda :

1.Od początku widzicie wyraźnie obraz w głowie i przelewacie go na kartke ?

2.Frywolnie tworzycie czyli przelewacie szybkie myśli na papier i robicie 1000 zmian ?

3.Planujecie DOKŁADNIE wcześniej / mówicie sobie jak ma wyglądać to co macie zrobić i spokojnie to pokazujecie ?

 

hmm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Może nie pasuję za bardzo do wątku, ale jeśli nie dostaniesz całego bochenka, to ja oferuję przynajmniej okruchy:

 

Po pierwsze, każdy pracuje inaczej, jeden ma to już w głowie, drugi zaczyna od przypadkowej plamy i tak w nieskończoność. Nie ma jakiejś złotej zasady wymiatania.

 

Po drugie, wiele godzin ćwiczeń. W moim wypadku także jakieś szkice z obserwacji natury, staram się obserwować i zrozumieć dlaczego światło zachowuje się tak, a nie inaczej w tym przypadku, skąd wziął się ten kolor i tak dalej. Szukam podobieństw, paraleli, schematów, dążę do uproszczeń. Jeśli ćwiczę, to robię to z referencji, jeśli mam problemy z anatomią to nie próbuję się oszukiwać takimi absurdami, jak studium anatomii z głowy. To jak woda w proszku...

 

Po trzecie, uważam, że bardzo ważne jest nabranie swobody, nie spinanie się przy pracy, niedziubanie małym pędzelkiem tłukąc jakiegoś beznadziejnego gniota na 30 warstwach przez 20 godzin. Polecam natomiast serie luźnych prac z referencji, starać się szukać uproszczeń i "załapać jak to wszystko działa" jak i czemu funkcjonuje światło.

 

No i warto wspomnieć jedną rzecz: Jeśli obiekt A o proporcjach 2:3 jest oddalony od obiektu B o 22mm, to tak ma być, szczególnie, jeśli mowa o postaciach. Niejednokrotnie zdarza się początkującym malować w sposób - a no dobra, niech będzie tak, nie wygląda tak źle ( i kiedy postać trzyma się za tył głowy, a przedramię zostało błędnie skierowane pod zbyt dużym kątem w stosunku do głowy, to z przedramienia robi banana, by w magiczny sposób połączyć je z głową). Innymi słowy konsekwentność w pracy taka, by nie wahać się zamazać i przemalować dziubanego przez 10 godzin nosa, który okazał się być zbyt oddalony od oka na przykład. Chyba tyle ode mnie, wybacz, żem nie wymiatacz, a zwykły śmiertelnik, jednak uznałem, że czymś tam co wiem mogę się podzielić, w razie czego mnie poprawią ;).

 

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pracuje inaczej.

Niemniej jednak rośnie gwałtownie liczba osób pracujących w ten sposób:

 

Speed Paint 22 - TUTORIAL

 

Przy czym są dwie szkoły - przy czym niektórzy zaczynają od malowania a dopiero potem nakładają tekstury, a niektórzy zaczynają na plate, malują, a potem walą tekstury - tak jak sundragon83 na przykład.

 

Jeśli ten sposób uważasz za niemoralny - nie pracuj w ten sposób. Jeśli inni ten sposób uważają za niemoralny, a ty uważasz że jest ok - no cóż... Ci "inni" będą musieli nauczyć się z tym żyć :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności