Skocz do zawartości

Szybki prepass, długi rendering?


Paveu69

Rekomendowane odpowiedzi

Robię sobie wizualkę wnętrza i wszystko było ok, dopóki wszystko było 1 materiałem (zwykły szary standard material), trwało 3 minuty. Teraz zmieniłem tylko kolor ściany i bitmapa + bump na podłogę i prepass idzie normalnie szybko, ale już ostatnia faza, czyli sam render idzie teraz 30min...

To normalne, że dodanie kolorów i map tak spowalnia render?

 

 

Aha: 3Ds 2010 i V-Ray...

 

 

Edit:

Teraz zmieniłem wszystkie materials na VrayMtl i co render to inne oświetlenie, a nic nie zmieniam w ustawieniach... Co wcisne F9, to inny render wychodzi (inaczej doświetlony, czasem prześwietlony, czasem czarny). Na standard material to się nie dzieje...

Edytowane przez Paveu69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wrzuciłem ustawienia i render tej samej sceny, nic nie zmieniałem.

Po prostu 3x z rzędu wcisnąłem F9 i takie efekty powychodziły.

te dachówki z prawej to zwykły materiał (Standard) a te po lewej, to właśnie VRayMtl i nie wiem dlaczego za każdym razem jest inny.

W jakimś tutku napisali właśnie, żeby używać VRayMtl, bo ze zwykłymi materiałami są problemy, a tu widzę że jest na odwrót... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się podłączę pod temat, mam odwrotny problem, bo prepass mi trwa cholernie długo a sam 10 razy szybciej

 

Spróbuj F10 > zakładka Settings > Dynamic memory limit:3000 natomiast Default geometry:Dynamic.

U mnie to pomogło na długi prepass.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paveu69, a nie masz tam przypadkiem sklonowanych tych dachówek ? jedna w drugiej ?

smoku132 mi się też coś takiego zdażyło ostatnio i wina leżała w iesach które siedziały w bryle. Halogena tak zrobiłem że początek iesa był schowany w przezroczystym brylancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności