Skocz do zawartości

reflection linking


mandi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy istnieje w mayce możliwość selektywnego włączania i wyłączania odbić dla poszczególnych obiektów, tzn. reflection linking? Przykład: mam hdrkę i chcę, by odbijała się tylko na przyciskach telefonu, a nie na obudowie (która też jest reflective). Zgooglowałem temat i nic, wygląda na to, że ni ma reflection linking w mayce. Spróbowałem obejść problem: wyłączyłem mentalraylbl i dodałem do owych przycisków (kanał reflection color) mib_lookup_sphere, do którego to node'a z kolei podpiąłem mentalrayTexture, która z kolei ma odwołanie do wspomnianej hdrki. Ale z tego co widzę nie działa taka sieć w połączeniu z mia_material_x (po prostu nie widzę odbić, kiedy zastąpiłem mia_materia_x zwykłym blinnem odbicia na przyciskach się pojawiły). Drugi problem to to, że nie wiem, czy mentalrayTexture odpowiednio rozpoznaje hdrkę jako obraz hdr a nie ldr. Proszę o pomoc, sprawa pilna. Dzięki z góry,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Heja.

 

Ano niestety takie coś jak Light Linking do samych odbić lub refrakcji bardzo chciałbym mieć w Mentalu czy w jakim kolwiek render'ze np. Vray.

 

Niestety w Mayi i samym Mentalu proszę o takie cudo już od 2001 roku chłopaków z Autodesku. Zapewne nie jestem jedyny ale napisanie czegoś takiego na wysokim poziomie to mega trudna rzecz jak mi wytłumaczył niejaki pan Roland Reyer (niegdyś człowiek od programistycznych rzeczy w Mayi i Mentalu.)

 

Jedynym rozwiązaniem niestety to liczyć na pasach i składać. Smutne ale prawdziwe, za to oczywiście możesz wtedy więcej uzyskać wszelkich opcji.

Są jeszcze różne metody kombinowania ale jedyne co polecam to liczyć kawałkami co można i gdzie można i złożyć w kompozycji.

 

Olaf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności