Skocz do zawartości

TRON: Dziedzictwo. Trzecia zapowiedź.


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@ola-f

To dlatego, że motywy muzyczne do trailerów zarówno Incepcji jak i Trona zostały wykonane przez tych samych artystów: Two steps from Hell.

 

Zarówno Zimmer jak i Daft Punk co nieco sobie pożyczyło i umieściło również w samym filmie.

 

A co do zwiastuna to super, poza cyfrowym Jeffem. Myślałem, ze Digital Domain po doświadczeniach z Benjaminem Buttonem pokaże chociażby podobny poziom, a tu totalna klapa. Uncanny valley sadzi po oczach. Kompromitacja dla takiej marki jak DD. W niektórych grach na low-poly modelach mimika twarzy jest podobna, jak nie lepsza lol.

Można jeszcze liczyć na to, że to nie jest wersja finalna. Dziwi, ze animacja twarzy CLU w tanim i zrobionym na szybko vfx test z 2008 roku była dużo lepsza. Potem zrobili głowę CLU od nowa (skan Jeffa Bridgesa) żeby osiągnąć lepszą jakość modelu, skorzystali z mocapu twarzy itd. Lepsze wrogiem dobrego...

 

Byłem na pokazie przedpremierowym 23 minut - film daje radę, klimat się wylewa z ekranu, ale niczego zachwycającego nie było. Mam wrażenie, że brakuje temu jakiegoś większego rozmachu typowego dla blockbusterów, ale tak samo było z częścią pierwszą.

Film zaczyna jako 2D, dopiero świat "cyfrowy" jest 3D. Problemem jest tutaj ciągły mrok - okulary 3D dają się wtedy we znaki.

 

Aktualnie najbliższą oficjalnej informacją o budżecie jest 170 mln $. 300 mln to by była jakaś paranoja, chociaż biorąc po uwagę, że kilkanaście milionów kosztowały same stroje (świecą w rzeczywistości), to kto tam wie ;)

 

Budżet Avatara do dziś nie został oficjalnie potwierdzony (rzekomo 237 mln), więc nie wiadomo czy z Tronem nie będzie tak samo.

Edytowane przez Kazioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazioo: To, ze w albume "Darkness of Power" TSFH jest utwor ludzaco podobny do tych z trailerow tronu, nie znaczy, ze Zimmer i Dafci "zapozyczyli" go jak twierdzisz od nich. Zwykle wlasnie takie firmy jak TSFH "zaporzyczaja" motywy od kompozytorow muzyki filmowej, zeby byc na topie.. W druga strone to nie dziala raczej ;)

 

Poza tym glowna muze do traileru Incepcji robil niejaki pan Zack Hemsey.

 

Dosc offtopu.

 

Fakt, Dafci daja rade, a twarz mlodego Jeffa - nie. Chodza sluchy, ze w DD maja juz po dziurki tego projektu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku trailerów trudno mówić o pojedynczym autorze muzyki. Miksowane są różne utwory, różnych twórców. AFAIK Kosinski zarzeka się że Daft Punk skroił kawałek do trailera Tronu. Pewnie dorzucono do niego jakiś inny i wyszło jak słychać.

Pod nazwiskiem Zimmera też nie kryje się od dawna jedna osoba a cała firma. Zimmer zatrudnia sporą ilość muzyków którzy piszą to na co on nie ma czasu/ochoty. Kilka nazwisk z jego stajni zdążyło już zbudować markę pod własnym nazwiskiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zwiastuna to super, poza cyfrowym Jeffem. Myślałem, ze Digital Domain po doświadczeniach z Benjaminem Buttonem pokaże chociażby podobny poziom, a tu totalna klapa. Uncanny valley sadzi po oczach. Kompromitacja dla takiej marki jak DD.

 

...albo dla takiego filmu jak Tron. Wiesz może, ile mieli na to czasu i pieniędzy? Ja widzę sprawy odwrotnie: w Benjaminie udowodnili, że potrafią, a co z tym zrobił produdent/reżyser filmu, to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gith

To jak wytłumaczysz mi fakt, że TSFH ma w creditsach trailery do Incepcji? ;)

Ja się ostatni naczytałem, jak to niby największymi talentami są ludzie od muzyki trailerowej. Ja się tam nie znam, ja tylko powtarzam jak papuga xD

 

Powiem tyle: szczena mi opadał po odsłuchaniu albumu Invincible TSFH ;)

 

@SYmek

Kosinski się chwalił, że mieli w cholerę nadmiarowego czasu z Tronem i mogli sobie pozwolić na wygodne robienie poprawek, były też dokrętki (za sprawą sugestii ludzi z Pixara...)

 

Tutaj Jeff jest zrobiony prościej, ale animacja mi się bardziej podoba:

http://www.youtube.com/watch?v=1AwvuirSEAA&hd=1#t=02m30s

Można by się pomylić, ze to real ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazioo,to się tłumaczy tak samo jak to że kilku grafików może mieć w portfolio to samo ujęcie z tego samego cinematiku.

Nie chcę ci psuć wrażenia jakie TSFH na tobie robi, w sumie w końcu to tylko kwestia gustów - imo patos w ich kawałkach tak wychodzi bokiem że to co robią jest w moim odczuciu zwyczajnie tandetne a każdy kolejny kawałek w zasadzie taki sam.

Gdzie się naczytałeś że od trailerków to najwięksi talenciaże? chętnie też poczytam, jestem ciekaw uzasadnienia takiej opinii.

Edytowane przez biglebowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności