kpulka Napisano 11 Listopad 2010 Napisano 11 Listopad 2010 Witam Jak ma się sprawa na rynku z wyżej wymienionymi programami? Słyszałem, że w Polsce głównie używa się Autocada, za granicą i w większych projektach Microstation, a ArchiCad popularny jest w mniejszych pracowniach za sprawą ceny? Dodatkowo chciałbym wiedzieć jak jest w kwestii funkcjonalnej. Microstation ma dobry engine do renderingu i właściwie może nie być potrzebne eksportować niczego do innych programó, tak jak to jest w Revitcie i ArchiCadzie? Pytam, bo szukam odpowiedniego programu na studia, a poza tym chciałbym się także nastawić na rynek pracy.
siwy Napisano 11 Listopad 2010 Napisano 11 Listopad 2010 Nie ma reguły. Autocad to taka deska kreślarska, archicad i revit działają zupełnie inaczej. Znać autocada trzeba i już, jest prosty w nauce i przydatny w wielu branżach, zadaniach itp. To czego nie da się pokazać w programach typu BIM zawsze można narysować łopatologicznie w cadzie. Najszybciej rozwija się chyba Revit i warto się nim zainteresować bo na pewno będzie w przyszłości ważnym narzędziem w architekturze. Archicad znać warto bo jest popularny i ma duże możliwości. Jest chyba prostszy od Revita ale też nie ma tylu funkcji. Poza tym to tylko narzędzia, efekt ten sam możesz mieć używając ołówka i ekierki :) pozwodzenia w nauce aha, microstation nie znam
chudy Napisano 14 Listopad 2010 Napisano 14 Listopad 2010 tak jak pisze siwy. AutoCADa znać trzeba, przynajmniej podstawy. ale warto też się uczyć jakiegokolwiek programu BIM, filozofii pracy w nich, itd itd. bo to przyszłość projektowania i coraz więcej biur w nich pracuje. Moje biuro np pracuje w Revicie z AutoCADem. Program jest całkiem intuicyjny chociaż jest w nim sporo irytujących spraw :P. Z tym, że projekt w 90% prowadzony jest w Revicie. reszta w AutoCADzie. Co do renderingu to Revit ma niby MentalRaya okrojonego. Ale efekty są marne, chociaż do szybkich poglądowych obrazków się nada.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się