Skocz do zawartości

Maya viewport..... preferences?


Juzwa

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowalem nowe sterowniki go karty ati x1600 do lapka. Ale nie ze strony producenta (asus) bo najnowsze wg nich sa z 2006 roku. Wiec zassalem z oficjalnej storny ati i zmodyfikowalem modderem. Wszystkie programy chodza mi juz plynnie i ladnie, procz Maya :/

 

Gdy kursor laduje na srodku ekranu to viewport zmienia swoja postac na cos takiego:ad1ut.jpg

 

A jak najezdzam w okolice Cube'a wszystko wraca do normy:ad2h.jpg

 

W maxie byly preferencje gdzie mozna bylo wybierac opcja wyswietlania viewportow (dx, opengl i hadrware chyba). W mayce nie moge tego znalezc. A nie chce wracac do starych sterow, bo wtedy znowuz nie bedzie mi mudbox dzialac prawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie jestem z supportu Asus'a i nie dam sobie ręki uciąć ale na bank masz to co ja mam w laptopie SONY Vaio. Mianowicie producent laptopa ma gdzieś update'y kart graficznych itp. w swoich produktach. Wynikiem tego na stronie producenta danego laptopa jest sterownik od stu lat nieaktualny. Mam tak w Vaio, jest tak w HP, i innych. W Asusie jak piszesz jest podobnie.

 

Więc jako użytkownik cwany ściągasz driver ze strony ATI. Brawo. Tylko masz jeden problem. Niestety nie jest to tzw. supportowany driver przez producenta dla Twojego laptopa a co za tym idzie to że się w ogóle odpalił i zainstalował to cud. W Vaio już nie jest tak wspaniale i drivery Nvidia nawet nie chcą się instalować mimo że np. mam standardowe Gforce 9600GT a mimo to żaden driver do 9600GT ze strony Nvidia nie instaluje się.

 

Zmierzam do tego że to że udało Ci się zainstalować driver do Twojej karty ze strony ATI nie znaczy wcale że wszystko działa git. Dodatkowo masz jeszcze problem z tym że masz ATI a nie Nvidie a Maya jak większość softów do 3d woli Nvidie a nie ATI. ( nie mam na myśli różnicy pomiędzy Quadro, a FIRE GL, bo te są zupełnie inne)

 

PS. sprawdź w ustawieniach od karty czy masz coś co się nazywa po polsku potrójne buforowanie. Nie wiem czy w Twoim modelu ATI jest taka opcja ale to powinno być wyłączone. Może to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności