Jump to content

Jak ściągnąć materiały do mental raya


mnowak35

Recommended Posts

Witam. Kórys z kolegów obecnych na forum podał taką stronę:http://www.mrmaterials.com/. Ściągam plik wypakowuję do biblioteki materiałów i zamiast tekstur które pobrałem na podglądzie coś innego. Pomożecie?

Jak zrobić żeby były widoczne na podglądzie w edytorze materiałów. Dodam że w opcji przeglądania materiałów jak i renderu mam ustawiony właśnie mental.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Trzeba się prawdopodobnie nieco "zagłębić" w opcje materiału. Otworzyć "slot" diffuse i na nowo wskazać ścieżkę do bitmapy. To samo dla np. bump czy innych mapowań jeżeli są używane w materiale.

Jeżeli to zrobisz na podglądzie powinien pojawić się materiał.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze tak dla porządku. W edytorze materiałów powinieneś również wybrać materiał nie "standard" (przycisk po prawek u góry) a mentalray. Pojawią się opcje i ustawienia inne i charakterystyczne dla mentala.

Mam jeszcze pytanie - w jaki sposób "ładujesz" material do edytora. Powinieneś to robić przez otwarcie material/map browser -> otwarcie biblioteki -> i zaladowanie wybranego materiału.

Wtedy jest duża szansa, że opcjach map pojawią się prawidłowe ścieżki.

Link to comment
Share on other sites

ok

Robię wszystko jak piszesz. Faktycznie po ustawieniu mentala w miejscu standard otwierają mi się z biblioteki inne materiały jednak tych z wczoraj nie może mi otworzyć, spróbuje pociągnąć jeszcze raz może coś pomyliłem przy wypakowywaniu.

Serdecznie dziękuję za pomoc pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

załapałem. Materiały które pobierałem to pliki PNG i dopiero przestawienie w typie plików na png powoduje że ładują się do biblioteki. Pobieram to przez blina jako bitmapę. nie wiem czy dobrze ale modele się teksturują i widać to na renderze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy