Skocz do zawartości

Zmarszczenia, fałdy jak zrobić?


DamiX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nurtuje mnie pewna kwestia. Mianowicie jak zrobić chociażby takie fałdki/zmarszczenia, takie jak na zgięciu tego materaca ze zdjęcia?

 

Orb-sofa-bed-in-chrome-with-repose-cover-in-light-grey-basic-383_bed-position.jpg

 

Używam 3dsmax. Próbowałem już modelowac ręcznie po Turbosmooth, ale efekty były mierne. Myślałem też, że uda się to zrobić za pomocą modyfikatora cloth, niestety nie udało mi się znaleźć takiego ustawienia, żeby materiał był dopasowany do materaca, a jednocześnie był pofalowany na zgięciach.

 

Co proponujecie, macie jakieś sposoby na to?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

cześć,

 

poczytaj w helpie o paint deform. przy odpowiednio gęstej siatce można osiągnąć interesujące efekty. normalnie takie rzeczy modeluje się ręcznie ale niestety, wymaga to już pewnego doświadczenia i cierpliwości;) w razie czego, przejrzyj speed modeling, indian wrzucił tam sporo siatek modeli tapicerowanych mebli.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi :) Jutro będę próbował obadać ten temat, zacznę od metody Indiana, i wiem, że będę musiał być przy tym cierpliwy. A o paint deform też poczytam :). FFD próbowałem, ale się poddałem.. Dzięki raz jeszcze. Jak będę miał problemy, zamieszczę printscreeny/test rendery i mam nadzieję, że tak jak teraz pomożecie :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności