Skocz do zawartości

Jak dobrać kamerę .


natas

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ogólnie się chciałem zapytać jakie macie sposoby na dobieranie kamery w programach 3d .Zauważyłem kiedyś ,że np jakaś tam twarz w orthographic wyglądała lepiej niż w perspective natomiast model samochodu lepiej prezentuje się na odwrót no może nie przy zbyt wielkim zbliżeniu ...A kamery mają jeszcze dodatkowe wartości (lens,fov,itp) ...Chodzi mi o sposoby na efekty zbliżone do rzeczywistości a nie specjalne efekty celowo wykrzywiające perspektywę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie ma sposobow. Sam decydujesz co chcesz zawrzec w jakim shocie. A kamera jest jedna raczej. To co jest najwazniejsze to focal length. Chodzi o to by kamera lapala wszystko w kadrze, by osiadnac jakas poprawna kompozycje.

Rzut ortograficzny nie istnieje w reczywistym swiecie. to tak jak byc mial punkt widzenia wielkosci pola ktore widzisz. NIe renderuje sie w ortografic no chyba ze bardzo chcesz:P/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc niby kamery filmowe mają 35mm natomiast spotkałem się z opiniami ,że obiektywy 50mm to " typowe portretówki " .Ma to jakieś odniesienie do 3d czy nie koniecznie ...Gdzieś na forum już czytałem z dwa wątki odnośnie jakiś wręcz obliczeń i nie mogę skumać tego .Np biorę fotkę z googli i chcę wstawić model i skąd mam wiedzieć jaki gość miał obiektyw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności