Skocz do zawartości

Łazienka na poddaszu


przemone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prezentuje część ostatniego projektu łazienka na poddaszu.

Zastosowałem kafle w złotym odcieniu 300x100cm z laminami.Mozaika z azteca, zabudowa na pralkę i piec w mad-fie białym lakierowanym blat płyta meblowa pogrubiona lub drewno klejone.

Za lustrami nad stelażem wc i bidetu szafki, ceramika duravit.

Drażni mnie tylko ta sauna-trzeba będzie zrezygnować z tego deskowania.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość sandman

Moim zdaniem, wygląda to wszystko trochę "klockowato", wiem że jest ostatnio taka moda, ale mimo wszystko brakuje tu jakiejś finezji. Wydaje mi się, że umywalkę masz za wysoko, będzie bardzo niewygodnie z niej korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę cie rozczarować sandman krawędź umywalki jest na wysokości 95cm a klient ma 185cm h. Tak, że nie widzę problemu-ergonomię warunkują gabaryty urzytkownika przestrzeni. Może perspektywa za bardzo wyciągnięta jest i daje taki efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za wysoko producent w tym modelu proponuje 90cm h (duravit) i to jest wysokość dla średniego wzrostu klienta który na pewno nie ma 185 h. Tak jak pisałem wcześniej przy tym wzroście nie widzę najmniejszego problemu, robiłem symulacje i jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pralke zabudowan sam posiadam to o piecyku w zabudowie pierwszy raz slyszę.Z tego co mi się wydaje to nie ma takiej możliwości.Łazienka ok ładnie wyszedł lakier.materiał na drzwiach coś dziwnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec można zabudować pod warunkiem dostępu powietrza z zewnątrz np kratka wentylacyjna w cokole.Faktycznie matowe szklane skrzydło drzwi wyszło strasznie, coś kiepsko materiał ustawiłem albo w parametrach V-ray za słabo.Co do wysokości umywalki z jednej strony jestem uzależniony od wysokości pralki 85cm h i grubości blatu ok 4cm.Zawsze mogę zmienić typ umywalki jeżeli blat będzie drewniany można nawet zastosować komorę podwieszaną tylko tak naprawdę po analizie nie jest to do końca potrzebne.Sam mam umywalkę na 90cm h a moja żona ma 168cm wzrostu i dla niej nie stanowi najmniejszego problemu.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sandman

Co do materiału drzwi to pewnie masz ustawione żeby glosy były liczone przez lightcache.

Ustaw parametr pre-filter w ustawieniach lightcache na 1000. Powinny zniknąć te dziwne "pięciokątne" plamy.

A jeżeli chodzi o umywalkę, to po prostu cała bryła zabudowy wygląda dziwnie nieproporcjonalnie, przyciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sandman zmieniłem ustawienia i wyszło bez plam, trafna diagnoza :cool:.

Co do łazienki jest kilka ograniczeń pralka pod blatem, słup, piec w zabudowie i jeszcze jedna ważna kwestia pomieszczenie ma tylko 235cm h.

Gdyby nie te ograniczenia nie robił bym tak masywnej zabudowy,

ale wydaje mi się, że lepiej tak niż z wyżej wymienionymi urządzeniami pozostawić na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dołożę swoje "trzy grosze" do ergonomii. Sam mam w kuchni wyższe szafki bo przy standardowej wysokości szybko mnie plecy bolały jak trzeba było coś zrobić. Ale mam inny feler w Twoim projekcie związany z umywalką. Szafka nie jest na nóżkach i chyba nie ma odpowiednio cofniętego cokolika. Jak gość ma 185 cm wzrostu to ma też odpowiednio duże stopy, które powinien gdzieś zmieścić. Inaczej będzie się musiał mocno nachylaćnad umywalką lub stać w dosyć dziwacznej pozie "mistrza rosyjskiego baletu" ze stopami wykręconymi na zewnątrz. Sam nie robię lepszych renderów to nie mam wielkiego prawa do krytyki "techniki". Na drugim obrazku patrząc pod sufit wogóle nie zauważyłem że jest lustro i okolice kinkietu wyglądają dziwnie. Przez chwilę zastanawiałem się "o co chodzi". Może lustro w jakiś sposób lekko odciąć od sufitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka jest na nóżkach a cokół cofnięty tylko front zrobiłem 3cm nad ziemią żeby właśnie cokół ukryć.Z lustrem faktycznie kiepska sprawa zakończyłem je w suficie i brakuje wyraźnej krawędzi dlatego się zlało.Kilka milimetrów załatwiło by sprawę tak jak z oprawą ścienną na lustrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności