Jump to content

Rendering sieciowy


erwin

Recommended Posts

Witam. Na wstępie muszę powiedzieć, że nie pracowałem jeszcze w Maxwellu, ale bardzo chętnie chciałbym spróbować. Odstrasza mnie niestety długi czas renderingu.

 

Nie mam dostępu do wydajnego sprzętu, dlatego chciałbym podłączyć np. 15 laptopów o przeciętnych parametrach 2GB RAM i jakieś C2D 1,8-2,4Ghz w sieci lan, czy dałoby to w miarę przyzwoite efekty?

 

Jeszcze jedno, jak sprawa miałaby się przy podłączeniu komputerów przez hamachi? Czytałem, że nie ma to sensu ze względu na relatywnie małą prędkość łączy internetowych...

Link to comment
Share on other sites

Jedna mocna maszyna, to najbardziej sensowna opcja dla Maxwella jeśli chodzi o początki, szczególnie obecnie kiedy Maxwell opracował Fire, właśnie do szybszej nauki i optymalizowania scen. Tworzenie sieci na wielu słabych maszynach, to bardzo zły pomysł, ze względu na cenę softu.

Link to comment
Share on other sites

do testowych renderów i ustawiania scen/świateł/materiałów to najlepszy jest jeden silny komputer-matka aby nie tracić czasu na net render - as Spyra said. jeżeli jednak masz dostęp do 15 laptoków i dobrej wersji demo z torrenta to ma to sens przy finalnym renderze bo odpowiada to około 5-6 kompom z quadcore 6600

 

przez hamachi i inne cuda wianki to nie ma sensu bo maxwell dzieli się plikami często wykraczającymi poza 1GB i przepychanie tego w tą i z powrotem przez internet to porażka porażek. (w skrócie, rendernody łączą parami wielkie 32bitowe pliki .mxi to coś jak .hdr)

Link to comment
Share on other sites

15 laptopów to sporo, ale z tego co widzę, to teraz w promocji otrzymuje się licencje na 5 node-ów czyli całkiem nieźle IMO. 5 x komputer z AMD Bulldożer 8 cores byłoby ciekawie ;) Czy nawet te laptopy co pisze erwin, też chyba nie byłoby źle, aczkolwiek laptopy (niektóre) nie lubią długotrwałej pracy (tj. tak powyżej 7-10 godzin).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy