Jump to content

zaawansowane łączenie obrazu 2d z obiektem 3d


KzK

Recommended Posts

Witam, chciałbym dodać obiekt 3d do zdjęcia 2d.

Przeglądałem tutoriale, jest jeden związany z dodawaniem do sceny z biurkiem obiektu 3d, jednak tam jest dość prosta sytuacja ponieważ cień rzucany jest na płaską powierzchnie (biurko).

Ja mam troszeczkę inne zapytanie.

Czy jedynym sposobem na dodanie do zdjęcia, np swojego, powiedzmy okularów wyrenderowanych w 3ds max, jest chociaż częściowe wymodelowanie swojej twarzy, żeby uzyskać prawidłowe cienie? Czy może jest jakiś inny sposób?

Link to comment
Share on other sites

Cześć, jeśli będziesz to animować to tak - raczej zostaje tylko modelowanie brył pomocniczych celem oddania prawidłowo wyglądających cieni w danym środowisku w statycznych kompozycjach 2d/3d możesz zawsze pokusić się o nadanie prawidłowego zniekształconego kształtu cienia ręcznie w PS - bo myślę że dobry efekt można samemu zrobić szybciej niż gdyby tak jak napisałeś modelować w tym celu twarz - po prostu stosunek czas/jakość jest lepszy.Wymodelowana buzia jednak miała by tą istotną przewagę nad tym rozwiązaniem że zmieniając parametry świateł-cieni w takim kombajnie jak np. V-ray masz spore pole do popisu testów i całego tego funu, który sprawia dużym chłopakom od grafy tyle radości :)

inna sprawa odnośnie przykładu okularów jest też taka że cieniowanie ew. caustykę od obiektów szklanych jest dość trudno narysować.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy