Skocz do zawartości

zaawansowane łączenie obrazu 2d z obiektem 3d


Gość KzK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym dodać obiekt 3d do zdjęcia 2d.

Przeglądałem tutoriale, jest jeden związany z dodawaniem do sceny z biurkiem obiektu 3d, jednak tam jest dość prosta sytuacja ponieważ cień rzucany jest na płaską powierzchnie (biurko).

Ja mam troszeczkę inne zapytanie.

Czy jedynym sposobem na dodanie do zdjęcia, np swojego, powiedzmy okularów wyrenderowanych w 3ds max, jest chociaż częściowe wymodelowanie swojej twarzy, żeby uzyskać prawidłowe cienie? Czy może jest jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Cześć, jeśli będziesz to animować to tak - raczej zostaje tylko modelowanie brył pomocniczych celem oddania prawidłowo wyglądających cieni w danym środowisku w statycznych kompozycjach 2d/3d możesz zawsze pokusić się o nadanie prawidłowego zniekształconego kształtu cienia ręcznie w PS - bo myślę że dobry efekt można samemu zrobić szybciej niż gdyby tak jak napisałeś modelować w tym celu twarz - po prostu stosunek czas/jakość jest lepszy.Wymodelowana buzia jednak miała by tą istotną przewagę nad tym rozwiązaniem że zmieniając parametry świateł-cieni w takim kombajnie jak np. V-ray masz spore pole do popisu testów i całego tego funu, który sprawia dużym chłopakom od grafy tyle radości :)

inna sprawa odnośnie przykładu okularów jest też taka że cieniowanie ew. caustykę od obiektów szklanych jest dość trudno narysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności