Skocz do zawartości

Znak-coś jak logo. Kontrowersyjny?


Đraven

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio myślałem nad znakiem graficznym, nie do końca głównym logo (to składałoby się raczej z pseudonimu z ozdobioną nieco literą D), ale czymś bardziej jak ozdobnik graficzny do wstawienia np w szablonie portfolio, takie drugie logo nie figurujące raczej jak np. podpis do grafik. Personalny znak, czy coś w tym rodzaju.

 

Wymyśliłem wariację krzyża Ankh, jako, że siedzę trochę w tzw. gotyckiej twórczości. Niemniej zastanawiam się, czy odstraszy to potencjalnych klientów na grafiki freelancerskie, czy po prostu potraktują to jako element szaty graficznej strony... Będę wdzięczny za opinie.

 

Wygląda to tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

powiem ci ze bardzo ciezko wniknac w umysl klienta.

 

Pytanie czy naprawde potrzebujesz mroczno-gotycko-egipski personalny znak do dodawania do grafik? Jest to z pewnoscia naprawde fajny bajer do wrzucania w podpisie na forach o MMORPGach (i nie tylko), ale watpie zeby wnosilo to cos do projesjonalnego portfolio. No chyba ze twoje prace sa wlasnie w takim klimacie i starasz sie o zlecenia z grona gotycko-mrocznego, wtedy taki wystroj jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do porftolio najlepiej nie uzywac nickow bo utrudniaja identyfikację. Takie moje zdanie. Ja bym pozbył się bocznych ramion, te rogi z góry usunął a cokół zwieńczył pociągłą elipsą ściętą w połowie pod skosem. Będzie prosto i czytelnie. Ludzie maja w glowie malo miejsca na kolejnego freelancera wiec najlepiej usadowić się najblizej jak to mozliwe ich codziennych myśli. Takie moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze bardzo ciezko wniknac w umysl klienta.

 

Pytanie czy naprawde potrzebujesz mroczno-gotycko-egipski personalny znak do dodawania do grafik? Jest to z pewnoscia naprawde fajny bajer do wrzucania w podpisie na forach o MMORPGach (i nie tylko), ale watpie zeby wnosilo to cos do projesjonalnego portfolio. No chyba ze twoje prace sa wlasnie w takim klimacie i starasz sie o zlecenia z grona gotycko-mrocznego, wtedy taki wystroj jak najbardziej.

Cóż, prace robione "dla siebie" mam często faktycznie w takim klimacie, ale wiadomo, że jeśli ktoś będzie zamawiał np stronę/ulotkę/animację reklamującą jego sklep zoologiczny, zaserwowałbym mu elementy i atmosferę bardziej odpowiadające reklamowanej branży.

 

EDIT, bo zapomniałem: on by nie miał być dodawany do grafik, po prostu urozmaicenie layoutu - na tej samej zasadzie co tutaj np. (http://www.positivehype.com/) ktoś wstawił sobie tego plusa. BTW: Grafiki wykonywane na zamówienie się w ogóle jakoś podpisuje? Jeśli nawet to spokojnie zwykły "podpis" by do tego wystarczył :)

 

Jakby nie patrzeć, strony z portfolio też są utrzymane zawsze w jakimś klimacie, bo gdyby wstawić po trochu z każdej "branży" dla jakiej wykonujemy usługi, wyszedłby wielki misz-masz kompozycyjny i nijak by elementy do siebie nie pasowały... Pewnie dlatego wiele takich stron jest utrzymanych w stylu minimalistycznym. Wygląda więc, że takie ozdobniki zupełnie należy wywalić?

 

do porftolio najlepiej nie uzywac nickow bo utrudniaja identyfikację. Takie moje zdanie. Ja bym pozbył się bocznych ramion, te rogi z góry usunął a cokół zwieńczył pociągłą elipsą ściętą w połowie pod skosem. Będzie prosto i czytelnie. Ludzie maja w glowie malo miejsca na kolejnego freelancera wiec najlepiej usadowić się najblizej jak to mozliwe ich codziennych myśli. Takie moje zdanie ;)

Z tymi nickami masz dużo racji, choć nieraz bardziej można je zapamiętać, niż nazwisko :) Niewątpliwie jednak nazwisko musi być równie widoczne, co taki pseudonim.

 

Przerabiać tego symbolu raczej nie będę, najwyżej go po prostu wyrzucę :)

 

Dzięki wszystkim za porady w każdym razie :)

 

PS: ten layout jest jeszcze nieskończony, wrzucę to jeszcze z czymś w rodzaju tapety robionej z tego szablonu już bardziej dla zabawy. Będzie widać jak to się komponuje z resztą.

Edytowane przez Đraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności