Skocz do zawartości

Problem z importowaniem elementów


zuuraaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie... Tworze sobie części budynku (drzwi, okna itp) w osobnym oknie, a teraz po ich zakończeniu nie moge ich zaimportować. Na początku projektu nie miałem żadnych problemów z oknami. Teraz przy koncu importuje drzwi i wykonczenia. Podczas ładowania wyskakują same błędy po czym w oknie nie pokazuje się nic albo pokazuje się kilka elementów zupełnie innych od tych które exportowałem :|

 

Bardzo proszę o pomoc... Jakieś pomysły? a może robie coś źle...? Exportuje do formatu *.FBX

Dodam, że korzystam z maxa 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Co to znaczy że 'tworzysz je w osobnym oknie'?

 

chodziło mi o to, że tworzone są jako nowy projekt. Udało mi się zaimportować po wcześniejszym exporcie do pliku *.3ds.. Niestety po zaimportowaniu obiekt "jest szary" i obramowany zielonym kolorem (foto niżej). Mogę go konwertować jednak po renderingu jest ciągle szary... Da się coś z tym zrobić? Musze koniecznie importować w FBX??

 

 

aaawd.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz eksportować scen. Zapisz swoje drzwi w normalny sposób. Otwórz scenę, do której chcesz te drzwi dołączyć menu -> import -> merge. Wskaż scenę , w której masz drzwi. W kolejnym oknie zobaczysz listę elementów, które możesz dołączyć. Wybierz i już. Dobrze jest nazywać jednoznacznie tworzone bryły albo je grupować żeby nie mieć problemu z wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności