Skocz do zawartości

Problem z pan view i orbit


Gość ELPE

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tymi dwoma toolami - mianowicie zawsze orbituje mi wokoł jakiegoś odległego punktu - obracanie wokół małego przedmiotu jest praktycznie niemożliwe bo zaraz cala scena mi gdzieś ucieka. Trochę się z tym bawiłem ale jedyne co mi się udało osiągnąć to to ze ten punkt (pivot?) został przeniesiony dokładnie na środek mojej sceny. Mam pytanie - czy jest możliwość ustawienia punktu wokół którego orbituje zawsze na środek aktualnego widoku ? Tak żeby można było swobodnie oglądać przedmioty niezależnie od tego jak daleko będą one od środka sceny ?? Bo teraz jest to właściwie niemożliwe. Używam maxa 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Poważnie - chodzi ci o ikonke "orbit" - nie wiem czy kiedykolwiek bym na to wpadł ! :/ Bylbym wdzieczny gdyby ktos mi jednak odpowiedzial na pytanie - thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj żeby nacikać klawisz "z"- centruje ci obiekt na środku widoku. JEśli chodzi o orbit- górny (lewy dolny róg ekranu, druga ikona od lewej- z wyboru) przy zaznaczeniu obiektu i tak będzie kręcił wokół środka viewportu, dolny ustawi środek viewportu na środku obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechwytywaniese.jpg

na tym obrazku wyzej, masz ta ikonke w prawym dolnym rogu maxa. Kliknij na nia lewym przyciskiem myszki i przytrzymaj, wyjdzie ci 3 ikonki i zaznacz albo Orbit Selected, albo Orbit Subobject. W 1 przypadku bedziesz mogl obracac wzgledem calego zaznaczonego obiektu a w 2 przypadku wzgledem zaznaczonego polygona, vertexa albo edge(dobrze sie sprawdza przy duzych scenkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności