Skocz do zawartości

Teczka 2D: Edward


Gość Edward

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chyba już ponad rok przeglądam stronę i na bieżąco sprawdzam wasze teczki i w końcu przyszła pora żeby założyć swoją własną. Zawsze coś tam próbowałem dłubać ale mi nie wychodziło i zostawiałem prace, na kompie mam pełno zaczętych a nie dokończonych może kiedyś do nich wrócę. Pokażę wam te, które są według mnie najbardziej godne choć w porównaniu do waszych to są słabe ;D Może na początek skromnie w kolejności chronologicznej.

Jedne z pierwszych dokończonych/niedokończonych prac:

z refy

kratosb.jpg

referencja: http://gfx.gaminator.tv/data/news/2013/13534.2.jpg

 

druga zaraz po pierwszej już z głowy

untiitledd.jpg

widać że z nosem jest nie tak

 

potem długa przerwa i z refki nad nim dłubałem chyba z 6 godzin

scearface.jpg

refa http://images.starpulse.com/Photos/Previews/Scarface-movie-01.jpg

 

no i japko i cytrynka dzisiejsze

 

japkop.jpg

cytrynax.jpg

no to tylem będę starał się wrzucać na bierząco i czekam na komentarze.

Pozdrawiam

Edytowane przez Edward
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

#1 Nie, przerysowuj cudzych prac, po pierwsze, nie jest to świeże, bo to ilustracja przemaglowana przez jedną głowę, a dopiero potem przez Twoją. To samo można powiedzieć o korzystaniu z referencji fotek. Nie są to czysto poznane rzeczy, tylko przemaglowane przez aparat fotograficzny. Najlepsza referencja to taka, którą możesz obejrzeć z każdej strony czyli na żywo, a wiec jabłka i cytrynki to dobry początek.

 

#2 Nie z nosem jest problem, a z uchem. Jeśli chodzi o walor, to skóra nie jest warstwą papieru. Posiada swoją fakturę, a to wpływa, żeby nie traktować jej wszędzie tak samo miękko.

 

#3 6 godzin męki a wynik jak widać. żeby walczyć z tym 6 godzin musiałeś zaczynać od razu od detalu. Gdybyś zrobił od ogółu do szczegółu i wyznaczył gdzie znajdują się oczy i nos zajęło by Ci to 2/3 czasu mniej.

 

#4 Jabłko nie japko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, 6 godzin wynik może i słaby, wierz mi od detalu nie zaczynałem tego przez rok oglądania prac się nauczyłem, tak samo jak to że wiem jak reagujecie na czarny kolor... Wiem że przerysowywanie nie jest dobrą metodą ale nudziło mi się to go przerysowałem i to natchnęło mnie do kolorowych digitalowych początków. Nie widziałeś nigdy czegoś co chciałbyś przerysować? Że nie pisze się japko to wiem nie spodziewałem się takiej powagi, ok ale nie o to chodzi, powiedziałeś mi jak się pisze poprawnie a na temat rysunku nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałeś nigdy czegoś co chciałbyś przerysować?

 

Czyjegoś digitalu? Nie. Jest pewna kolejność w uczeniu się, to tylko moja skromna porada była. Jak chcesz zaczynaj od której strony chcesz.

 

Że nie pisze się japko to wiem nie spodziewałem się takiej powagi

 

Jak ktoś opowiada dowcip, kogo nie znam, też się z niego nie śmieję, bo skąd mam wiedzieć, co on ma na myśli??? Może robi sobie ze mnie wała czy co. A to Twój pierwszy post, więc wiesz... Jak się otrzaska z kimś, to się lepiej rozumie co ma na myśli :)

 

powiedziałeś mi jak się pisze poprawnie a na temat rysunku nic.

 

Rysunki przyjemne, rysuj więcej :) Tyle mogę o nich powiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZiN jesteś widzę krócej u nas niż Edward (o ile tak jak on nie obserwujesz nas od roku) i trochę, że tak powiem hmm... się rządzisz w tej społeczności. Japko pisał swego czasu Joel, (właśnie... gdzie on teraz jest? liceum go pochłonęło? :D ) i bez przesady nie jesteśmy sztywniakami czy hiszpańską inkwizycją. Podchodzimy do wszystkiego na luzie.

Z kolei jeśli chodzi o przerysowywanie - to już w renesansie uczniowie od tego zaczynali, nie sądzę, żeby teraz było w tym coś złego. Ty bardziej, że prace Edwarda jak na początek są bardzo w porządku, dobrze, że ma świadomość tego, że jest na początku drogi i chce się skrupulatnie uczyć a nie przyjął myślenia, że po zjadał rozumy. Dobrze będzie jeszcze poobserwować więcej walor i wejść nim odważnie bo póki co jest mdło i trochę za dużo w jasnych tonach.

 

Jeszcze co do ZiN'a ostatnio dużo się wszędzie udzielasz i dajesz rad a w Twojej teczce bardzo słabiutko. Więcej pracowania mniej krytykowania (chociaż oczywiście wiem, że to też forma nauki) no ale bez przesady musi być równowaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do ZiN'a ostatnio dużo się wszędzie udzielasz i dajesz rad a w Twojej teczce bardzo słabiutko. Więcej pracowania mniej krytykowania (chociaż oczywiście wiem, że to też forma nauki) no ale bez przesady musi być równowaga.

 

Wiem, przepraszam. Może jakiś czas lepiej cicho posiedzę. Moja teczka pusta, bo właśnie rysuję i rysuję, nie chcę wrzucać, czegoś co dla mnie samego jest badziewne i wiem, że to zjedziecie. Chciałbym wrzucić coś co dla mnie będzie w miarę fajne a Wy mi na świeżo wytkniecie błędy. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności