Skocz do zawartości

Uruchomienie Iray w Maxie 2011


kwiatek13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieje nie ostatni ;) Tak jak w temacie chciałbym sie dowiedzieć jak uruchomić renderer iray, znalazłem instrukcję dotyczącą jak to zrobić w programie Maya, ale to nie to samo, na pewno sporo by to skróciło czas renderingu dzięki wykorzystaniu mocy obliczeniowej karty graficznej. Z góy dziękuję za pomoc.

Edytowane przez kwiatek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bez Tesli nie podchodź:). Iray to ciekawostka moim zdaniem, nie faktyczny render usprawniający pracę.

 

Tesla nadaje sie jedynie do superomputerów itp, pod 3d wogóle chyba nie jest zoptymalizowana (mam na myśli pracę z obiektami 3d i gry), przy tym renderze jest problem z teksturami i jakieś dziwne jakby nie wypełnione piksele zostają, krótko mówiąc lipnie to działa, myślałem że jeżeli procesor ma duuużo mniejszą moc obliczeniową to będzie ogromna różnica. Dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iray się nie nadaje do renderowania? :] A nie widzieliście prezentacji iraya wykożystującej cloud computing najnowszej generacji? :) Myślę, że to projekt sięgający dość daleko w przyszłość. Poczekamy - zobaczymy. Na chwilę obecną na zwykłym pc to faktycznie bardziej ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iray się nie nadaje do renderowania? :] A nie widzieliście prezentacji iraya wykożystującej cloud computing najnowszej generacji? :) Myślę, że to projekt sięgający dość daleko w przyszłość. Poczekamy - zobaczymy. Na chwilę obecną na zwykłym pc to faktycznie bardziej ciekawostka.

 

Chodzi o renderowanie przez chmury obliczeniowe w czasie rzeczywistym w przeglądarce?? Coś słyszałem, przyznam że ciekawe rozwiązanie, ale na razie zostaje mozolny render przez procesor :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja testowałem na GTX 470 i odnosnie tych narzekań na iray pozwolę napisac sobie tak;

 

ciekawostka - jak najbardziej :)

zostaja nie wypełnione pixele - nie poznałeś wystarczająco iray-a i dlatego masz lipny efekt

mental vs iray prz pracach na codzień ? zostaje przy mentalu aczkolwiek widziałem kilka ciekawych interiorów przy użyciu ira-a i jestem mile zaskoczony ;)

 

a ogólnie witam wszystkich bo jestem tutaj nowy ;)

 

ps: a wie ktoś ? iray działa tylko na NVIDI czy na RADEONACH też ? z tego co wiem radeonki nie mają CUDA ENGINE więc chyba w pełni wykożystac iray-a można tylko jak sie ma GF ;)

Edytowane przez HoMeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności