Skocz do zawartości

RAM - użycie


Grzegorz F.

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego przy działaniu samego systemu (Win 2000) pokazuje, że użycie pamięci wynosi 227453 (230 MB), a po włączeniu 3d Studio wzrasta do ok 500 MB. Gdy narysuje zwykły sześcian i nic więcej to wzrasta do 700 MB i na takim poziomie zostaje, mimo że nic nie robie. Strasznie wtedy zwalnia komputer i zapisuje chyba na dysk. Mam 512 MB ramu i procesor Duron 1,8. Do tej pory wszystko chodziło dobrze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

napisał Orion

Przede wszystki co ty masz za śmieci pootwierane że ci winda zrzera 230mb (normalny poziom to jest 170-180)

 

Normalny to okolo 100 - 120 ;)... Ja po starcie wina xp mam uzycie pamieci 60-70 MB ;)....

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to ja mam takie może głupie pytanie;-)

Jak w XP ustawić dokłądnie pamięć wirtualną??

Chodzi mi o to co mam zwiększyć ( bo wiem gdzie się to ustawia ;-P) mam tam takie coś:

Rozmiar początkowy (384)

Rozmiar maksymalny (768),

co powinienem zwiększyć żeby mieć wiecej pamięci wirtualnej , dodam że mam 256 Ramu no i win XP ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam tego problema mam win2k i zuzycie pamieci wynosi okolo 150mb bez zadnych progsow (a mowia ze Xp jest pamieciozerny)totalne zero z tym ze ja mam 256 ramu a to sie da odczuc,nawet po reinstalce systemu dalej tak jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez SansSerif

Arthur: fajny avatar ale zmniejsz go do 10 Kb

 

Dzięki ;-) Pochodzi z znakomitego Anime :\"NARUTO\" a przedstawia młodego Gaare ;-)

Plik zmniejszony do 10 kb, niestety stracił ostro na jakości;-(

 

**********

 

A co do Screena to umieściłem go nie odrazu po starciw WINDY, ale nic nie uruchamiałem;-) jedynie btdownloadgui.exe

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh dawno tutaj nie zagladalem.

 

Orion : Jeśli uważasz że wszystko wiesz to spojrz na to i odlicz proces programu do capture... :

 

uzycie.jpg

 

ps. Na przyszłość nie gadaj takich glupot...

 

[Wyedytowany dnia 13-6-2004 > malefatal]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w CHIP\'ie pokazał się artukuł które usługi pod win xp można wyłączyć a które nawet TRZEBA (są niebezpieczne - łatwo dzięki nim zrobić tylne dzwi i takie tam). Wiem , że prawdziwy grafik nie zniży się do czytania CHIP\'a :-) ale naprawdę polecam ten artukuł (jakiś numer w 2003 roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz:

http://www.it-faq.pl/EditModule.aspx?tabid=227&mid=1034&def=Cs_ITSCS_CMS_Articles_View&ArticleID=851

 

Sporo poraz jak przyśpieszyć win XP:

 

http://www.pcworld.pl/drzewo/1196_6/Oprogramowanie.Systemy.operacyjne.Systemy.Windows.Windows.XP.html

 

A tu ten artukuł o którym mówiłem w CHIP\'ie (kliknij :tabela usługi systemowe):

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/sub/articlear_77595.html

 

Ja osobiście urzywam Win98 + Win XP pod którym mam zainstalowanego tylko Max\'a 6.0 + finalRender - 256 Mb RAM a śmiga szybciej niż u kumpeli z 512 Mb Ram + pełno śmieci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do przyspieszenia:

dual proc; 2gb ddr ecc; sata 10000 raid0 ntfs na system; sata 10000 raid0 fat na plik wymiany, oba raidy koniecznie na oddzielnych chipsetach; odlaczenie od netu bo wszelkie antywiry i firewalle zatykaja system; wylaczone wszelkie wodotryski wizulane miedzymordzia windy. powinno przyspieszyc ;)

 

btw. gola winda xp pro zaraz po instalacji + jedyny dodatkowy driver do chipsetu intela to u mnie 48mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności