Skocz do zawartości

face rigging ?


Pan P

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, właśnie zaczynam z animacją i mam pytanie odnośnie animacji twarzy.

 

Wiem, że w maxie robi się to za pomocą modyfikatora Morph. Ale ja nie chce za każdym razem, przy każdej postaci od nowa tworzyć kilkunastu twarzy odzweirciedlających różne emocje. Czy jest jakiś program, plugin lub skrypt, który pomaga to ominąć ? tzn np do twarzy przypisuje się kości albo jakieś punkty i gdzieś z boku jest są już gotowe przyciski zmieniajace wyraz twarzy np gniew, smutek, radość. Coś takiego jest chyba w Facial Studio, ale to nie do końca jest to o co mi chodzi. Czy jest coś jeszcze ? Jakiś program, bądź plugin ?

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie każdy tak robi :D Rozwiazanie gotowe do użytku : Face Robot od Softimage dla mas.

Poszukaj jak robi się rigi na kościach. Wtedy robisz zestaw kontrolek które przenosisz na kolejne twarze. Ja mam rigi do pyska (w softimage) z okresu studiów z 24 kontrolkami podzielnonymi na 2 grupy. Jedna grupa-sterowanie szczęką oraz usta - steruje fonemami (wersja wizualna zwana visime ) oraz druga grupa od "emocji" skupiona wokół oczu,brwi i obwód ogólny dookoła ust . Stworzenie jednej postaci pozwala przenieść mi riga na drugą . Muszę poprawić fonemy i pozy emocji ze względu na różnice anatomiczne twarz ale nie jest durne modelowanie morph-targetów, Mam nadzieje że cię to na cośnaprowadziło . Polecam lekturę (do Mayai Stop Staring: Facial Modeling and Animation Done Right). A tak na serio jak chesz aniować postaci to mniej energii zajmie Ci nauczenie się kilku rzeczy w FaceRobot w Softimage lub Rigowania w Maya od próbowania animacji twarzy w Maksie. Max niestety nie jest dobry do wszystkiego a do animacji to chyba ostatni.. Ło Jezu ale będzie flame .

 

Tutaj jeszce link do dobrej stronki http://masterofrigging.com/

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności