Skocz do zawartości

Maya - problem strzałek kierunkowych


Malwurf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stawiam pierwsze kroki w modelowaniu przy użyciu Maya. Przerabiam tutorial z Digital Tutors - Introduction to Maya. Dla sprecyzowania przy lekcji 19 po użyciu Duplicate Face, "kolorowe strzałki" są tak małe, że ciężko mi coś zrobić (bo chcę przesunąć zduplikowane Face), nawet jak już "wyceluję" w odpowiednią strzałkę to nie chce mi się przesunąć w przód, działa na boki, góra dół, ale pod żadnym kątem nie mogę tego przesunąć w "trzecią" stronę. A na kursie Instruktor te pomocnicze strzałki ma o wiele większe i nie ma problemu z nawigacją. Bardzo proszę o pomoc bardziej doświadczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Serdecznie dziękuję za odpowiedź, rozwiązuje to część problemu ze strzałkami, jednak one się tylko oddalają od siebie, przez co łatwiej je chwycić ale nie są większe, ani nie rozwiązuje to problemu z przesuwaniem zduplikowanego Face'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

spróbuj środkową myszą na channel boxie - to ten po prawej z osiami x,y,z i opcjami translate, rotate, scale. Jak klikniesz środkową myszą (i przytrzymasz) na translate x to obiekt powinien przesuwać się po osi x. Tak samo jest chyba, jak wybierzesz np. translate x (zaznaczy się na czarno w channel boxie) i środkową myszą będziesz ruszał w viewporcie.

 

ps. piszę z pamięci, bo nie mam Maya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności