Skocz do zawartości

Morderczy Zestaw Pod Grafikę 3D - Pomocy


Harem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poskładałem sobie w komputronik komputer za około 6 kafli i taka jest jego konfiguracja:

 

Intel Core i7 875K 2,93 GHz BOX

GeForce with CUDA GTX 560Ti EVGA 1GB DVI&HDMI (PCI-E)

Corsair DDR3 3x 4GB 2000MHz CL8 Dominator GT with DHX and Airflow II Fan

MSI BIG BANG-TRINERGY

Fractal Design Define XL Titanium Grey - bez zasilacza

Samsung SpinPoint F2EG 1 TB (SATA II, 32MB cache, NCQ)

Cooler Master Real Power Pro 520W Modular

CoolerMaster V8

LG Blu-Ray (DVD+/-RW + Blu-ray) BH10LS30 BOX black (oczywiście :D)

 

i potem planuje kupić za jakiś czas monitor 27'' LG Flatron M2762D-PC albo inny 27" bo wydaje mi się że to dla mnie optymalna wielkość :D

 

Co myślicie o takiej konfiguracji? Co dodać? Co zamienić? W co najlepiej postawić. Kompa kupuje w październiku więc mam jeszcze trochę czasu na przemyślenie ostatecznej konfiguracji :D 6 Kafli to dużo i nie chce zostać wycyckany w końcu zrezygnowałem na rzecz kompa z własnej lutniczej gitary elektrycznej Ran Harem Signature :D

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

6K !!! Słodko :D.

Zakładam że pisząc 3D masz na myśli modelowanie, rendering itd. a nie gierki? Bo do gierek to pewnie jest ok....

 

Tylko że tutaj ludzie nie pogrywają (... :) ) tylko robią grfikę 3D i mają zestawy na Phenomach i i7SB które by zjadły wydajnościowo tego kompa a kosztowały 3-4k.

GTX560 do 3dsmaxa sie na przykład nie nadaje. Lepiej 280GTXa kupić albo Quadro jak Cię stać. Procesor to już teraz w zasadzie zabytek. Do Października wyjdą Buldozery i nowe Sandy - wszystko się zmieni. Pamięci to kompletne naciągactwo. Pewnie sporo kosztują a żadnej druzgocącej poprawy wydajności nie spowodują (chyba że w grach).

 

Ergo - nie planuj kupna kompa na 8 miesięcy w przód i uważaj na to co mówią ludzie ze sklepów bo mogą chcieć poprawić sobie obroty twoim kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :D Dzięki za rade ^^ Na tych sklepowych mendach to się już dobrze znam tak samo jak na sprzęcie do gier komputerowych :D a o sprzęcie do grafiki to nic nie powiem. Wiem tylko tyle ze Quadro przeraża ceną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę raczej niewiele da się juz zmienić. Każdy podzespół jest na wysokim poziomie. Dobry procek i solidn apłyta głowna. Jak dla mnie wszystko powinno zostać na swoim miejscu.

 

Co to znaczy solidny procek? Bo dla mnie oznacza to wysoką wydajność. A za cenę zestawu można mieć dużo mocniejszy sprzęt, więc głupoty pan piszesz i tyle... Szczególnie że innemu userowi radzisz wymienić ten sam procesor na Phenoma. Chociaż byś był konsekwentny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza rada i zapamiętaj ją na zawsze... Nie kupuj nic w komputroniku. To jest sklep dla ludzi którzy nie znają się kompletnie na sprzęcie i chcą kupić dzieciakowi kompa na komunie. Wystarczy popatrzeć na ceneo jak mają podbite ceny. Serwis natomiast mają bardzo kiepski i trudno liczyć że się bezproblemowo odda cokolwiek na gwarancji (choć to pewnie zależy od punktu w którym kupujesz).

Ceneo + allegro, poszukaj a zaoszczędzisz kupę kasy.

 

Co do kompa... Świetny zestaw... fap fap fap... ;)

Ani on morderczy ani pod grafikę tak na prawdę. Ostatnio składałem kompa, dlatego musiałem się rozeznać w sprzęcie (między innymi pomogło mi paru ludków z tego forum) i co do twojej konfiguracji mam kilka "ale".

Procek- W Tej cenie masz i7 2600K na Sandy Bridge który jest od tego który podałeś ogromnie wydajniejszy. O ile nie mam się nic nie zmieniło od tamtego tygodnia to ten model jest najwydajniejszym 4 rdzeniowym prockiem jaki na razie powstał.

Po szybkim OC Cinebench pokazuje mi wynik bliski 9 a wiem że jak się jeszcze trochę pobawię to mogę dobić do dyszki którą to ledwo wyciskają 6 rdzeniowe procki za 3 kafle.

To nie są martwe punkty tylko coś co realnie przekłada się na szybkość przy pracy czy renderze.

 

Karta grafiki typowo do gier, ale przy jej mocy jest akurat całkiem opłacalna.

Zastanów się czy potrzeba ci tyle ramu, czy faktycznie będziesz renderował aż tak kosmicznie złożone sceny.

Jeśli nagle nie potrzeba ci olbrzymiej mocy przerobowej to lepiej kup trochę tańszego kompa ale zmodernizuj go za rok.

 

Obczaj czy monitor nie będzie dla ciebie za duży. To nie tv na którym ogląda się film przez 2 godziny tylko coś w co nie raz będziesz musiał się gapić po kilkanaście godzin bez przerwy. ;) Koniecznie pomyśl o 2 monitorach, imho to mus każdego grafika 3d. Jak popracujesz na 2 monitorach to trudno ci będzie już pracować na jednym. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio -> wielkie dzięki za odpowiedź :D Ta rada na pewno mi się przyda ^^

 

Na forum gry online jeden z użytkownik skleił mi taki pakiet: (cytuje)

 

Ja bym kupił coś takiego :

Procesor:

Intel Core i7-2600K /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/

1299 zł

Płyta główna:

Asus P8P67 EVO /intel P67/

749 zł

2xPamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

149 zł

Dysk twardy:

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

199 zł

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 560 Ti OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI

899 zł

Nagrywarka DVD:

Liteon iHAS124 SATA (black)

90 zł

Obudowa:

Cooler Master Dominator II 692 Advanced (bez zasilacza)

399 zł

Zasilacz:

Antec TruePower New 650W

369 zł

Wentylator:

Thermalright Ultra 120 extreme Rev.C

230 zł

 

Razem - 4532zł

( esc.pl )

Do tego możesz dokupić drugą GTX560 Ti za 899zł i złącz z drugą w SLI ( wtedy cena wyniesie 5431 zł )

Do tego chłodzenia dodatkowo dokup wentylator np. SilentiumPC Sigma i kręć procka ile wlezie.

 

Co o nim myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio -> wielkie dzięki za odpowiedź :D Ta rada na pewno mi się przyda ^^

 

Na forum gry online jeden z użytkownik skleił mi taki pakiet: (cytuje)

 

Ja bym kupił coś takiego :

Procesor:

Intel Core i7-2600K /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/

1299 zł

Płyta główna:

Asus P8P67 EVO /intel P67/

749 zł

2xPamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

149 zł

Dysk twardy:

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

199 zł

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 560 Ti OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI

899 zł

Nagrywarka DVD:

Liteon iHAS124 SATA (black)

90 zł

Obudowa:

Cooler Master Dominator II 692 Advanced (bez zasilacza)

399 zł

Zasilacz:

Antec TruePower New 650W

369 zł

Wentylator:

Thermalright Ultra 120 extreme Rev.C

230 zł

 

Razem - 4532zł

( esc.pl )

Do tego możesz dokupić drugą GTX560 Ti za 899zł i złącz z drugą w SLI ( wtedy cena wyniesie 5431 zł )

Do tego chłodzenia dodatkowo dokup wentylator np. SilentiumPC Sigma i kręć procka ile wlezie.

 

Co o nim myślicie?

 

Imo fajny zestawik dobrany, ale na płycie można zaoszczędzić, np. MSI C45 która kosztuje coś kolo 430zł, obudowe np. CM Elite 430 coś około 170zł, a chłodziwo procka Scythe Yasya 169 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności