Skocz do zawartości

Problem z animacją koła pod kątem


Gość zoe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam Wszystkim.

 

Jestem tu nowa i początkująca - zazwyczaj jak pojawiał się jakiś problem to znajdowałam tutaj odpowiedź. Tym razem mi się nie udało (pewnie ma to jakiś związek z tym, że średnio orientuje się w 3dsmaxowym nazewnictwie, i trudno mi coś wyszukać wpisując "animacja obiektu pod kątem" itp.)

 

Otóż... Mam pojazd, i wykonuję jego animację (bez szaleństw, chodzi o pokazanie schematu działania, itd.) Ustawiam animację na autokey, koła ślicznie się obracają, nadwozie ślicznie pochyla podczas skrętu... Ale problem mam z tylnym kołem, które obraca się, i podczas skrętu przechyla się razem z nadwoziem. Tyle, że mi wychodzi jak do tej pory tak, że to koło gdy przechodzi z pozycji wyjściowej, pionowej, do pochylonej o 15 st, wygląda jak tocząca się opona, gibająca się na lewo prawo...

 

Jak wspomniałam, to moje początki (1 tydzień) w tym programie. Więc z góry przepraszam, jeżeli czegoś nie wyjaśniłam tak jak należy.

 

PS. Jesteście fajowi, gdyby nie Wy to bym nic nie ogarneła z tego maxa. [nie, nie podlizuje sie] ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Hej, dzięki za odp.

 

Zrobiłam tak jak napisałeś, i zapowiadało się fajnie, ale ostatecznie okazało się, że koło podczas animacji przechodzi w kształt eliptyczny.

 

Nie wiem czy jasno to opisałam. Koło pojazdu jednocześnie "jadąc" "obracając się", przechyla się w bok o kąt 15 st. Gdy koło jest w pionie, i tak zostawiam animacje, wszystko jest ok, nie występują żadne deformacje, w momencie gdy przechylam na bok, wszystko się pitoli. Podejrzewam, że musze przypisać temu kołu jakąś osobną płaszczyznę obrotu, tylko, że nie mam pojęcia jak to zrobić:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh kurczęta. Nie daje już rady. Cały dzień nad tym siedzę, czuję się jak turbo-glupek. Zgłębiam euler, i jak nic nie wiedziałam przedtem, tak teraz też nie wiem. Czytałam któryś z wątków o obracaniu wzg pochyłej osi, w którym się wypowiedziałeś asblaze, ale nie czaje tego ni w kropkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności