Skocz do zawartości

Zestaw PC: 5000 zł


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a jeżeli quadro to z tych tańszych, które mają conajmniej 1gb pamięci to która jest dobra?

 

np ta? -> http://www.komputronik.pl/index.php/product/115940/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/PNY_Quadro_2000_1GB_PCI_Ex16.html

 

No jest dobra tylko musisz sobie odpowiedziec na pytanie czy taka akurat profesjonalna karta jest ci potrzebna i czy napewno wykorzystasz jej mozliwosci. Moze akurat ten geforce 260 czy 275, 285 ci w zupelnosci wystarczy. Choc jesli wybieralbys miedzy nowa 285 a tym quadro to zdecydowanie lepiej dolozyc do quadro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpie. Polityka Nvidii jest taka że jak chcesz mieć kartę do 3D to musisz kupić Quadro. GeForce wykładają się na czymś co w grach nie jest używane - na rysowaniu linii siatki. Po wyłączeniu edged faces scena z 3 milionami faceów chodzi jak złoto w trybie smooth+highlights. Zakładam więc że problem nie będzie rozwiązany bo nie ma znaczenia dla graczy. Pytanie tylko czy wina leży w układach GeForców czy w sterownikach a właściwie ich części dla serii 4xx i 5xx.

 

Nieciekawa sytuacja. Powiem szczerze że gdybym miał dzisiaj kupować kartę graficzną to miałbym niemały problem.

Na moim rocznym gts250 kupionym za 500zł w maxie się dobrze pracuje i w gry z moim niedużym monitorem gram na wysokich detalach. Ciekawe czy na takim quadro można coś pograć? Za 1800 zł to bym na pewno nie kupił dla samego maxa, już bym chyba wolał złożyć drugiego kompa do samego modelowania albo wsadzić kartę która wiadomo że działa dobrze z maxem.

 

W takiej sytuacji tez bym brał chyba radeona. Miejmy nadzieję że openCL będzie w przyszłości wykorzystywany częściej niż cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znając się na częściach odłożyłem sobie, przez swoją niewiedzą, na 2 takie setupy więc w sumie jak na tym quadro ma sie po prostu wygodniej pracować to już wole sobie po prostu do niego dołożyć żeby wszystko było cacy. W gry i tak nie gram bo ani mnie to nie kręci ani czasu na to nie mam.... no ewentualnie w jakąś "kulke" na facebooku od czasu do czasu mogę zagrać ;)

bo tak jak rozumiem to dzięki temu quadro po prostu wygodniej będzie sie pracować i wszystko będzie lepiej śmigać we viewportach zwłaszcza przy rozbudowanych scenach prawda?

 

A jeszcze raz zapytam czy ma ktoś może jakiś godny polecenia sklep w warszawie? bo w tym komputroniku to z tego co mi kolega powiedział jest sporo drożej.

 

 

EDIT:

i jeszcze jedno pytanko - to nie ma znaczenia czy wezmę takie quadro PNY czy HP czy są jakieś różnice?

Edytowane przez blady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności