Skocz do zawartości

Efekt z teledysku Just the way you are


Gość kakaku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kakaku

Witam. Zawsze kiedy widzę ten teledysk mam ohote cos takiego zrobić ale nie zqa bardzo wiem jak sie do tego zabrać. Chodzi mi o ten efekt twarzy z taśmy. Myślałem o tym aby na tle czarno białego zdjecia (przerobionego w ps) bawić się splinami tak aby były na czarnym polu, a potem extrude i jakos to powginać. Znacie może jakiś łatwiejszy i szybszy sposób?

Teledysk -->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Opcja którą podlinkowałem daje ci możliwość tworzenia animowanych Masek [Path] dla całego klipu, w oparciu o zawartość [R lub G lub B lub Luminance lub Alpha]. Więc jak pisałeś, chcesz zgrafizować ujęcie żeby wydobyć maski wektorowe. W AE te maski już się będą animować same przy użyciu "auto trace".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

nie, chodziło mi o jedno ujęcia. nie chcę krecić klipu, tylko ze stila. Powiedzmy mam zdjecie twarzy. I teraz jak zrobić aby (tak jak w teledysku Marsa) taśma z kasety ułożyła się w kształt twarzy ze zdjecia:) Nie wiem czy dokładnie mówimy o tym ssamym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

no i o taka odpowiedz chodzilo:) wiesz do wieczora:D to tylko dla zabawy, a tyle dlubania ze az sie nie chce zaczynac:P

I takie jeszcze jedno pytanie. Dlaczego gdy narysuje spline, nadam temu extrude (wychodzi wtedy jakby taka taśma magnetofonowa) i gdy chce kontrolowac na poziomie vertexa splina (za pomoca narzedzia rotate) aby tasma lezala albo stala. Wtedy nic sie nie zmienia. tak jakby extrude nie reagowalo jak przekrecam pivota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponowałbym Loft. poczytaj o tym w helpie. o ile dobrze pamiętam, można nadać mu parametr "Twist", czy coś takiego - możesz kontrolować go za pomocą Curve Editor, co pozwoli Ci zmieniać poziom skręcenia taśmy na dowolnych odcinkach.

mam nadzieję że nie ściemniam - dawno nie korzystałem z Loft.

 

chodzi o to, żebyś po narysowanym splajnie, wyciągnął drugi splajn (krótką prostą linię) który będzie reprezentował przekrój taśmy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobić tego splajna i dać mu enable in renderer/viewport i rectangular?

 

Lub użyć obiektu "Loft" [Compound Objects] przy użyciu ścieżki i przekroju taśmy.

Lub użyć modyfikatora "Path Deform" dla gotowego kawałka taśmy przy użyciu ścieżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności