Skocz do zawartości

Ati XXXX Radeon => FireGL


Armia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja tam na przykład nadal mam problemy ze swoim... Skok wydajności jest spory, ale w direct 3d (mówie o 3d studio). Używam sterowników \"Unified\" i zmodowanie karty myślę, że jest kompletne... mam nadzieję przynajmniej. Sprawdzę to dopiero, jak znajdę maxa 5, bo FglMax do tych sterowników nie obsługuje szóstki... Natomiast na tych Twoich sterach, Marcin, nadal mi coś nie gra - nie chcą znaleźć maxa, bez wyraźnej przyczyny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten fakt o którym piszesz jest bardzo ciekawy - ja mam taki sam efekt, wielu użytkowników ma ten sam problem. Wiem, że Marcin nie miał tego problemu. Właśnie po to jest ten wątek, aby rozwiać jakiekolwiek wątpliwości z tym związane, znaleźć jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć dwie rzeczy?

1. Na jakim systemie operacyjnym działacie - w miarę dokładnie

2. Na której wersji 3dstuio działaliście z tymi FireGl\'ami.

 

Te dwie rzeczy mogą mieć duży wpływ na to, czy się udało, czy nie. Karta, która rusza nawet na AtiMax w 3dstudio, a działa wolniej niż direct3d uważam, że jest niepowodzeniem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja to robilem, najpierw musisz znalesc sobie odpowiedni bios na necie, firma nie gra roli, najwazenijsze sa pamieci, jezeli masz hynixy bios musi byc pod hynixy, samsungi bios musi byc pod samsungi... najlepiej jeszcze sprawdzic taktowanie w tym biosie i przestawic na odpowiadajace tobie i pozostaje flashowac...

 

co do rozmiaru pamieci to nie wiem ja znalazlem bios firegl 128MB pod hynixy, pod samsungi tez widzialem ale niestety nie pamietam gdzie...

 

jak ci padnie podczas flashowania to na dyskietke startowa musisz wgrac niezbedne progamy i do autostart.bat wpisac linijke ktora sflashuje ponownie, ot cala filozofia

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również pozdrawiam. Ale widzisz, o tyle pękam, że mam 9800 Se, nie Pro :D. jest 256 bitów, 380/680 ale.... cóż. Powiedz tylko, czy miałeś speed upa po tym? Bo coś tam mówileś, że mimo wszystko miałeś 50 % dx9. Taki efekt mam cały czasi nic nie umiem z tym nadal zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze jak juz zainstalowales stery do maxa tym softfiregl to nic wiecej bios ci nie da

bedziesz mial tylko wykrywana ja w windowsie jako firegl costam, a z potokokami to trudno mi powiedziec, wiecej ci prawdopodobnie da podkrecenie jej taktowania, moj saphire pro dziala teraz 428/764 MHz, testujac doszedlem do tego ze taktowanie pamieci nie ma duzego wplywu na szybkosc w viewportach, tylko core

 

z tymi potokami to bym sie obawial flashowania... i chyba sama mozliwosc ich poprawnego odblokowania nic tu nie da.... no ale do odwaznych swiat nalezy :)

 

na 90% przyrostu predkosci nie bedzie po flashowaniu...

 

 

[Wyedytowany dnia 23-6-2004 > Quadysz]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to olewam sprawę - chyba rzeczywiście nic więcej z tym nie zrobię. Mi Radek chodzi na 447 / 790 Mhz. Natomiast jeśli już przy testach jesteśmy - coś mi się wydaje, że grafa \"nieprofesjonalna\" może mieć mały wpływ na obraz generowany w Viewportach. Dlaczego?

1. FX 5700 działa niemal identycznie w 3dmaxie

2. Nie zauważyłem skoków wydajnościowych przy podkręcaniu grafy.

3. Przy dołożeniu 4x FSAA nie było ŻADNEJ różnicy w prędkości (testowałem za pomocą animacji, fpsy).

4. I to jest argument, który \'wymusił\' na mnie sprawdzenie o co biega - gdzieś w necie wyczytałem o tzw. hardware\'owym wspomaganiu programów DCC/CAD itp. Zaznaczam, że to, co napisałem opiera się tylko na testach geometrii (ot zwykłe Geosphere 100 segm. + animowane, fraktalne noise na nim) - nie wypowiadam się co do obecności tekstur. POnadto - to jest tylko hipoteza :D. (Dołożę jeszcze, że przy odblokowanych ośmiu potokach też nie ma różnicy w prędkości względem 4 potokowej wersji. Żeby nie było, w grach różnica przy tej operacji jest ogromna, więc z tym wszystko jest ok.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłdzenie to mam jedyne w swoim rodzaju :D. na oryginalne - tzn ten badziewny czarny radiator ze śmigiełkiem mam nałożony aluminiowy Titan (60x60x25 mm, 4900 obrotów) - przyczepione długimi wkrętami do drewna (może to niezbyt eleganckie, ale...). Dalej, na pamięci mam nałożone radiatorki. Na górę karty - czyli nie tam, gdzie jest radiator GPU mam położony na laminacie i przymocowany taśmami zwykły wiatraczek taki jak od zasilacza, ale... wyciąłem z niego ramki, jego wysokość i promień są idealnie takie, że dmucha \"nad\" wszystkimi radiatorkami pamięciowe. POnadto on jest podłączony do zasilacza zewnętrznego 12 V z dużym natężeniem, więc wieje też jakieś 5000 obrotów - nie wiem jak sprawdzić, ale sprawia tyle hałasu co Titan i tak samo boli przy uderzeniu :D (tu zabawna historia - wiatrak się grzeje i zastanawiam się jak go schłodzić :D).natomiast co do 3dmarka, to nie pamiętam ile było, wiem, że przebiłem jakieś tam testy z Chipa - Radeony Pro z 256 ramu przebiłem, do XT jeszcze mi brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no dziękuję :D. Niestetyż niedługo się to u mnie pobuja - mam już klienta na tą kartę i lecę na GF Fx 5900 XT. Niech mnie diabli, jeśli nie zrobię z tego Quadro 3000, 2000 albo \"chociażby\" Gf fx5950 ultra. A, właśnie - wacham się co do tego Silencera (rozumiem, że mówimy o Arctic Silencer cooler , czy czymś tam podobnym?). On ma sensowny wiatrak? Zaznaczam, że cisza w komputerze jest dla mnie tak ważna, jak zeszłoroczny śnieg :D. Dobrze chłodzi? I jak jest z dopasowaniem go do modelu karty graficznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no coz cichy jets na pewno, niestety moja karta krecila sie z nim prawie tak samo jak i bez niego... ponoc jest super, u mnie po prostu dziala i nie powiem zebym byl nim zachwycony, chce mu dolozyc jeszcze jeden wiatrak ktory tamtemu oryginalnemu by lekko pomogl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. no to jeszcze się długo będę zastanawiał nad nim pewnie. Acha, dwa tipsy, które jakoś mogą Ci pomóc. Po pierwsze tak mocno ta karta to się rozkręciła dopiero na sterownikach FireGL, po odłączeniu AGP fastwrites. Nie jestem pewien, ale MOŻE być tak, że FireGL podnosi nieco napięcia - zgaduję :D. A co do artefaktów... cóż, z moim radeonkiem było tak, że im lepsze chłodzenie, tym wyższy próg bez nich - więc pomyśl o tym dodatkowym wiatraku. W końcu się dochodzi do tego progu nie do przeskoczenia. Acha, w 3dmaxie artefakty pojawiają się jakieś 20 mhz \"później\" niż w grach/3dmarkach - warto to wziąć pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja arty sprawdzam zawsze w programach maxymalnie obciazajacych grafe test nature z 3dmarka 2003 jak narazie dobrze wykrywa arty po przetaktowaniu rdzenia natomiast wszelkie gry wykryja pamieci...

no tak voltmod zawsze mozna zrobic ale ja tam sie za to nie biore :) moje krogulcze lapy zalutowalyby wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, może wiesz - jak dowiedzieć się, jakiej firmy kości pamięci ma np. karta Asusa oparta na FX 5900xt? na razie jedyne co się dowiedziałem, to to, że ma czas dostępu 2,8 ns, ale chciałbym jeszcze dowiedzieć się jaka to firma czy samsung, czy hynix......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dowiesz sie dopoki nie popatrzysz na kostki, jezeil przykleiles juz tam radiatory to dupa :( ale jezeli kleiles na tasme to zaden problem odkleic, na klej to troche bardziej klopotliwe, ale da sie odkleic (nie mozna odrywac tylko trzeba przesuwac i odejda, najlepiej jak zrobisz to chwile po pracy wtedy klej jest bardziej elastyczny...

poszukaj moze na stronie, moze asus uzywal kosci tylko jednej firmy...

greets

 

[Wyedytowany dnia 25-6-2004 > Quadysz]

 

to moj 600-tny post :)

 

[Wyedytowany dnia 25-6-2004 > Quadysz]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, cały problem to to, iż ja tej karty jeszcze nie mam - ja się na razie do niej przymierzam. W ogóle jest jakaś reuła, czy się samsungi czy hynixy czy inne posrtactwo lepiej poodkręcają? Bo jeśli różnice są znikome (a dotychczas i samsungi na starym FX5700 i hynixy na aktualnym Radku mi się ładnie podkręcały, zadowolony byłem, ale co dalej), to olewam temat i biotę bez zastanowienia. A jeśli są różnice... :D. Pozdrawiam i dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.... To przynajmniej wiem, czemu moja karta nie chce mieć \"performance improvment\" :D. Mam 4 potokowego Se, niemodowalnego do PRO. I to by chyba zamykało temat.

Dirty -> jakbyś znalazł cokolwiek o modowaniu FX\'ów to śmiało wlepiaj tu :D, też niebawem będzie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich newsów i doświadczeń - przeróbka na fireGL, czy to z driverami maxcowskimi czy bez zarówno w direct3d jak i openGL daje duużego kopa. Ale w 3dstudio 4 :). W 5 i szóstce nie sprawdzałem, wiem tylko, że różnica na standardowych catalystach i na Uniefied FireGL drv jest jednak sporawa - właśnie nawet we wspomnianym direct3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności