Skocz do zawartości

Kopiowanie kształtu/edge'ów.


WonskiM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam jakiegoś sposobu w jaki moge łatwo skopiować edge (jak widać stworzyłem cutem kształt który chciałbym powielić i przenieść wyżej, właściwie tylko zewnętrzne edge). Da sie zrobić aby po takim zabiegu edge były zintegrowane z modelem tak jakby były wycięte cutem? Taki banalny problem a trzyma mi prace, także będe bardzo wdzięczny za pomoc ;) Pozdrawiam.

 

kopiowanie.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Możesz spróbować przekształcić zaznaczone "edge" na kształt (linie) funkcją "Create shape from Selection" i zrzutować w tym widoku jaki pokazałeś na twój obiekt poleceniem "ShapeMerge" (Geometry->Compound Object->ShapeMerge).

 

W zasadzie pewnie lepiej byłoby byś ten kształt stworzył od nowa używając linii by był on bardziej poprawny (kształt "rectangle" z ustawieniem "corner radius" i ewentualnie niższa rozdzielczość krzywizn) i dopiero taki kształt rzutował na siatkę z mniejszą ilością poly bo aktualnie zrobiłeś konkretną sieczkę tymi poziomymi liniami- jeżeli to jest baza "low poly" to trochę przesadzasz z ilością linii wyznaczających zaokrąglenia...ale to taka moja opinia bo nie wiem co robisz ;)

Edytowane przez eco
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stokrotne dzięki za pomoc ;) Z pomocą kształtu wygląda super, myślałem że nie ma innej możliwości jak "rysować" to ręcznie. Co do samej ilości poly to w tym miejscu musi być większa. Jeszcze raz wielkie dzięki bo sam bym sie męczył z tym tydzień a i tak z gorszym rezultatem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności