Skocz do zawartości

Dodanie napisu na model...


pauka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem amatorem w 3ds max, mam taki oto model:

 

http://img36.imageshack.us/i/eskae.jpg/

 

i chce na niego nałożyć jakiś tekst tak aby był na środku:

 

http://img851.imageshack.us/i/napis.jpg/

 

mam z tym spory problem... probowalem materiału BLEND gdzie jako pierwszy material podaje zielony kolor z roznymi ustawionymi przeze mnie parametrami, jako drugi daje biały kolor i jako mape ten właśnie tekst.. problem w tym że calosc wychodzi bardzo wyblakła.. a chce zeby zielen była taka jak jest i żeby tylko był biały napis na środku, pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ten Twój pomysł z blendem jest niezły, tylko napis daj sobie biały na czarnym tle...

bo to jest maskowanie... i to co pod czarnym masz zasłonięte a pod białym odsłonięte i powinno działać :)

 

albo:

zrób napis biały na czarnym tle...

... skopiuj materiał, który masz zastasowany do całości...

... wrzuć napis w mapę diffuse i opacity... powinno być ok :)

 

no i oczywiście zastosuj materiał tylko do wybranych poligonów...

 

albo:

... zawsze możesz też zrobić to przez Unwrap UVW:

http://www.youtube.com/watch?v=mA_Qaiwwjac - tutaj masz tutorial... wtedy będziesz mógł rysować po modelu jak chcesz

 

albo:

możesz też wziąć Photoshopa CS4 (albo wyższego) i pomalować model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, działa :) dzieki bardzo, teraz jeszcze 1 problem, wykorzystując UVW Mapping ustawiłem na Plannar, nadałem odpowiednie rozmiary i obróciłem tak żeby było na środku tej "S-ki" problem w tym że tekstura mi sie powiela, jak zrobić żeby występowała tylko raz, na środku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz dać na cały obiekt materiał bez napisu... później przejść do edycji poly... zaznaczyć środkowe polygony (te na których chcesz dać napis) i na nie wrzucić drugi materiał z napisem...

 

chociaż to mało profesjonalne rozwiązanie :P

 

możesz też dać większą mapę z napisem.... tak żeby było więcej wolnej przestrzeni... wokół napisu... wtedy napis będziesz miał na środku a wokół wolną przestrzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, działa :). teraz jeszcze pytanie niepasujące do tego działu ale zwiazane caly czas z tym samym modelem, animaacje ktora robie chce wstawic na strone, wiec 2 pytania, czy mozna wyeksportowac plik np do formatu Flash ? i czy istnieje mozliwosc wyeksportowania animacji bez tła..? tzn tak zeby sam obiekt był a tło bylo zalezne od strony.. ? z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz wyeksportować do avi i importować we flashu... z tego co się orientuje to są też jakieś pluginy do max'a, które eksportują od razu do *.swf... z tym, że robią to po prostu na zasadzie poklatkowej... i to bym zrobił gdybym chciał mieć kanał alpha... pojedyńcze *.png właśnie bez tła.. później składasz we Flashu

 

chyba istnieje też możliwość pozbawienia samego filmu tła... ale o tym musisz już pogooglować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności