Skocz do zawartości

Praca i oprogramowanie - nurtujace pytania


BoomBox20

Rekomendowane odpowiedzi

_michal masz reację. Sam coś próbowałem wskórać, łaziłem, pytałem, koszmar. Ostatnio rozmawiałem na ten temat z moją pośredniczką pracy. ZUS można opłacić z kwoty którą otrzymamy, ale to rozwiązanie nie każdemu przypasi. Za coś trzeba kupić sprzęt itd. Jest opcja nie płacenia ZUS'u (lub tylko części, nie pamiętam dokładnie...) ale wtedy firma musi się utrzymać przez minimum 2 lata. Mogę być w błędzie, mieć stare informacje na ten temat. Zainteresowanym radzę iść do PUP'u i popytać.

 

Przez dwa lata możesz płacić tzw 'mały zus', to jest około 300 zł. Nie musisz firmy utrzymać przez te dwa lata, to taki przywilej dla startujących firm. Haczyk jest taki, że jeśli zamkniesz firmę i płacisz mały zus, nie dostaniesz zasiłku.

 

Widzę że zadałem kłopotliwe pytanie...? Ale sam sobie mogę w sumie odpowiedzieć. Biorąc pod uwagę że pracodawca jeszcze jako amator sam swoją przygodę z 3D zaczynał niekoniecznie w 100% legalnie (oczywiście nie twierdze że każdy) nie będzie zadawał kłopotliwych pytań. A już zwłaszcza kiedy ubiegający się o przyjęcie prezentując dobry poziom prac, będzie potencjalnie wartościowym pracownikiem.

Swoją drogą, ciekawe ile osób tutaj z tych najwięcej mówiących o legalności zaczynało w 100% legalnie.

 

Przez trochę ponad półtora roku brałem udział w rekrutacjach pracowników, w kilku rozmowach kwalifikacyjnych też brałem udział. Nikt się o soft nigdy nie pytał. Oczywiście zakładanie firmy z pirackim softem to strzał w stopę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności