Skocz do zawartości

Śmierć .PSD Photoshop


splasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No szkoda, nie było to może pismo przeznaczone dla profesjonalistów, ale sporo tekstów dla początkujących fajnych było.

 

Nie są to łatwe czasy dla prasy, tym bardziej tak niszowych branż. Myślałem jednak, że elektroniczna wersja się trochę bardziej rozwinie, pojawią się wersje na tablety (iPady, Androidy). Tyle, że faktycznie internet chyba zrobił swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi co innego. Dlaczego te pisemka o sztuce/grafice komputerowej muszą mieć tak wysokie ceny? wiele razy photoshop psd przyciągnęło moją uwagę i mi się podobało ale jak zobaczyłem te 30 zł to podziękowałem o odłożyłem to na miejsce. Czasami sporadycznie kupuję CA, ale też nie mogę zrozumieć czemu akurat 20zł a nie 5, ewentualnie 10 tak jak Top Gear, czy V12. Stron mają mniej wiecej tyle samo, są obrazki i to kolorowe, jedynie jakość papieru się różni.. ale kogo obchodzi to żeby mieć troszkę grubszy papier? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego musza tyle kosztować w porównaniu do Top Gear i V12?

Co prawda nie czytam ani jednego tytułu ani drugiego ale o ile dobrze mi się wydaje to:

- do jednego ani drugiego nie masz plyty z ... czymkolwiek

- w polsce mamy zdecydowanie więcej fanów sympatyków i ludzi kierujących samochodami oraz takich którzy wzdychają do bryk na które niewielu stać, niż fanów sympatyków animacji i grafiki oraz takich którzy wzdychają na widok nowego slinika renderującego do maxa :)

- to z resztą dokładnie widać w nakładzie tych wydawnictw...

1. Top Gear - 135000 egz. jednorazowy nakład - dane z maca 2010 - teraz pewnie się zwiększył

2. V12 - 23000 egz jednorazowy nakład - dane również z marca 2010 i myślę że teraz się zdecydowanie zwiększyło

3. ComputerArts - 8950 nakład ostatniego numeru (kwiecień 2011)

 

Nie zrozum mnie źle - również bym chciał aby CA czy Kamera czy jakikolwiek innytytuł kosztował 5 pln albo 1,5-2,5 jak wyborcza czy inny dziennik, ale niestety liczby nie kłamią i wydaje mi się że pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah, dobra to już kumam:D ale te płytki to by se mogli już darować... triala jakiegos lightrooma to już by moja mama nawet potrafiła ściągnąć, a paczki 20 darmowych czcionek, albo 50 fotek royalty free? sorry.. ale kto z tego tak na serio korzysta? :P cała szuflada zawalona płytkami z gazet xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności