Skocz do zawartości

Centrowanie - Blender 2.57


prototyp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy istnieje jakiś skrót ew. jak umieścić objekt w centrum widoku.

 

Mam na myśli konkretny przypadek - otóż importowane obiekty 3DS znajdują się gdzieś daleko (pokazują się dopiero jak odjadę kółkiem myszy tak, że prawie nie widać siatki viewportu) nie wiem czy to jest problem skali importowanych obiektów czy ich przesunięcia względem 0,0,0 [XYZ] - podejżewam, że jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak już zaznaczysz ten obiekt, to włącz sobie panel z właściwościami (N) i wyzeruj wartości w Location. Problem może być taki, że punkt środkowy faktycznie może już w punkcie 0,0,0 po imporcie z innych formatów, wtedy trzeba go dopasować do obiektu: Object tools (T) - Origin->Origin to geometry.

 

Swoją drogą jest tak jak piszesz - większość problemów wynika ze skali i lokalizacji (co prawda w 2.57 można już ustawiać jednostki ale pewnie dalej domyślnie 1 jednostka = 1 metr, a więc jeśli miałeś model zrobiony w cm albo mm to pewnie domyślasz się co się może dziać:) ). Kiedyś miałem podobne problemy przy imporcie rysunków z CADa, problemy się skończyły, kiedy nauczyłem się, by przez zapisem pliku, który chcę potem zaimportować, zmieniać skalę i ustawiać wszystko w 0,0,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to co Lucas ale żeby przyśpieszyć:

zaznaczyć możesz w outlinerze

sprawdz czy alt+G nie sprowadzi ci obiektu

ctrl+alt+shift+C -> origin to geometry, origin to taka mała pomarańczowa kropka srodek obiektu i tearaz alt+G już powinno zadziałać

ostatecznie można też kropkę na numerycznej aby wycentrować kamerę na zaznaczony obiekt ale obiekt pozostaje w miejscu w którym się znajduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności