Skocz do zawartości

Boomagz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem nowy na forum i to mój pierwszy post, 3d uczę się od niedawana wiec proszę o wyrozumiałość. Chciałbym podzielić się modelem samochodu który, niedawno zrobiłem. Niestety nie jestem z niego w pełni zadowolony (model wymaga dopracowania, brakuje wlewu paliwa i kierunków na lusterkach itp.) lecz nie chodzi o model, potrzebuje waszej pomocy w doborze materiałów, oświetleniu i ustawieniach renderowania. Chciałbym aby efekt końcowy wyglądał o wiele lepiej. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestii i korekt. Miło było by gdyby ktoś podzielił się schemat oświetlenia.

 

Software: 3dsmax, V-ray, Photoshop

Render time: 5 min

 

 

 

 

234eb.jpg

 

 

48473802.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzięki thecrev!

 

Model robiłem sam tak jak materiały i całą resztę. Jest to mój 3 model samochodu, uczę się od kilku miesięcy (dokładnie 3,5) i nie potrafię jeszcze wielu rzeczy dlatego proszę o jakiekolwiek sugestie i pomoc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o oświetlenie to daj scene zrób screeny czy coś bo tak to trudno powiedzieć. Pewnego czasu sam zabrałem się za ten model ale niechciało mi się go kończyć i zostało jakieś 70% i tak leży i czeka na lepsze czasy, masz tu screena http://iv.pl/images/07543095947187491573.jpg czy to nie powinno się oddzielać? wygląda jagby było połączone, tam powinna być chyba szpara miedzy szybą a karoserią :D Jeśli sam go robiłeś to szacun ja na swojego niemiałem tyle siły. Pokaż jeszcze tył :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wrzucam siatki i schemat.

 

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i sugestie, na pewno wezmę się za poprawki w najbliższym czasie.

A co do modelu robiłem go 4 dni (około 30 godz)

Piszcie co jeszcze poprawić :]

Edytowane przez Boomagz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh kurde usunałem swój stary model a chciałem go zacząć kończyć. obejrzyj poprzedni post tam masz zazaczone na czerwono to co mógłys poprawic. napisałeś że uczysz się od NIEDAWNA chyba juz dłużej sie uczysz patrząć na siatke.

Edytowane przez thecrev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczę się od kilu miesięcy może od 5 (według mnie to nie jest długo ;D)

Zaczęło się od kolegi który, jest na ASP (wzornictwo) pokazał mi kilka swoich modeli. Od zawsze chciałem się tym zajmować, do tej pory dużo siedziałem w Photoshopie więc pomyślałem dlaczego nie 3D "kupiłem" 3dsmax i zacząłem łoić tutoriale po 6-8 godzin dziennie ;D po dwóch tygodniach powstał mój pierwszy model sławny mustang z digital tutors.

Reszta poszła już bardzo łatwo można powiedzieć że szybko się uczę...;D

 

ale nie zmieniam tematów, postaram się zrobić poprawki i może wrzucę coś dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zauważyłem ze zdjęć które mi przesłałeś to niema u ciebie kierunkowskazu na lampie który raczej prosto zrobić, wlewu benzyzyny jakieś pare minut, i takiego prostokąta z przodu pod lapmpą. Jak zaczynasz robić model to staraj się odrazu wyłapywać takie rzeczy bo potem bedzie ci je trudniej dorobić (chodzi mi o większe rzeczy bo detale to bardziej na zagęszczeniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem: koła, spryskiwacze pod światłami, wlew paliwa, szybę, kierunki na lusterkach a tych w lampach nie robię bo jest też wersja bez ;D

Zrobię jeszcze kilka renderów i zobaczymy co z tego będzie, nadal strasznie męczę się nad oświetleniem...:(

Do tego displace map na kołach i felgi wydłużyły czas renderowania do 16 minut.

 

 

12559564.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności