Skocz do zawartości

napiecie w kompie, help!


thud

Rekomendowane odpowiedzi

dzis mialem taki przypadek:

siedze przed kompem i nagle mi sie wylaczyl sam; proby nacisniecia guzikia power zdaly sie na nic, trzeba byla wylaczyc i wylaczyc listwe i wtedy zadzialal

poszedlem do sklepu komp. i tam byla gosciowa ktorej komp zrobil identycznie mniej wiecej w tej samej godzinie, tylko ze miala mniej szczescia, bo jej komp juz sie nie wlaczyl; w sklepie powiedzieli mi ze to wina zmiany napiecia prawdopodobnie (cos robili akurat w miescie)

czy to jest mozliwe??

 

>>pytanie dodatkowe: co to jest stabilizator w kompie??

 

z gory wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a to jest mozliwe ze to przez to? ze mi sie nie spalil komp?

 

moj komp co jakis czas robi jak swierszcz (taki odglos-juz kiedys pisalem :)), ale robi to co jakis czas np co 5 sek, nie stale to wiatraczke czy jak, bo gosciu powiedzial ze to moze stabilizator a ja nie wiem co to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwon do elektrowni i sie spytaj czy o tej i o tej byly przepięcia w sieci.....jesli byly i pierdoln** ci komp to mozesz ubiegac sie o odszkodowanie za poniesione szkody......tak miala kumpela i zawsze jakis pieniadz bedzie na cos nowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stabilizator napięcia robi się na diodach; te w tanich listwach to zazwyczaj rónolegle połączone dioda zenera i rezystor - nie ma tam świerszcza w szereg, więc chyba to nie to gwidże; w gniazdku mogą się pojawić przepięcia łączeniowe lub atmosferyczne ... wtedy może nastąpić przebicie na diodach i wtedy albo reset albo (gdy zabezpieczenie zbyt słabe) elektronika się sfajczy; samej elektrowni bym nie obwiniał bo to już przypadek skrajny; co do gwizdu to stawiam na któryś z wiatraków, najprawdopodobniej na procku; a tym wyłączeniem kompa się nie przejmuj - no chyba, że stanie się to nagminne, tyle że wtedy przyczyn szukaj raczej w samym pudle a nie w gniazdku :)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzudzu a to przebicie na diodach jest chwilowe czy rozwalona listwa jest?, mam ja zmienic? widze ze znasz sie bardzo dobrze na rzeczy, samo slownictwo o tym swiadczy i w koncu dostalem odpowiedz co to stabilizator :) thx

 

[Wyedytowany dnia 24-6-2004 > mikeb]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikeb: nie, nic nie zmieniaj :) jeśli to był odosobniony przypadek to zapamiętaj to jako ciekawostkę i rób dalej swoje; objawy, które opisałeś są dosyć typowe dla sprzętu komputerowego, sam chyba miałem kiedyś takie zwałki i już dawno zdążyłem o tym zapomnieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności