Skocz do zawartości

Teczka 3D: Muppet


Muppet

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum - witam wszystkich! ;)

 

W tym wątku będę dodawał swoje kolejne prace, licząc, że może dzięki motywacji/ krytyce z Waszej strony rozwinę co nieco swoje umiejętności 3D.

 

Na początek wrzucam prosty, nieskończony jescze model drzewa. Niestety utknąłem, ponieważ nie mam zielonego pojęcia jak dodać liście i małe gałązki, których modelowanie wydaje mi się bezsensowne. Liczę na Waszą pomoc.

 

drzewop.jpg

Edytowane przez Muppet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam na forum :)

 

Cóż, model jak model. Widać, że nie pierwszy bo kształt jest i nie ma tony subdive'ów na nim.

Co do liści niezbyt można pomóc bo nie napisałeś jakiego softu używasz. Choć w prawie każdym dobrym programie do modelowania masz opcje FUR (sierść) i z reguły to właśnie z niej robi się liście. Tylko w takim przypadku będziesz musiał dodać małych cienkich gałązek na końcu każdej gałęzi aby wyglądało to przekonywająco.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego - korzystam z Maxa.

 

Zastanawiałem się nad użyciem modyfikatora Hair and Fur, ale najchętniej zrobiłbym to w postaci hierarchii tj. najpierw losowe nałożenie drobnych gałązek, a potem dodanie samych liści. Mam z tym jednak dwa problemy:

1. jeśli nałożę same gałązki jako włosy, to później chyba nie nałożę już włosów (liśći) na włosy (gałązki);

2. Nie wiem jaką opcję zaznaczyć, by kiedy nakładam coś przez Hai and Fur, obiekty mi się na siebie nie nakładały (jakiś rodzaj wykrywania kolizji?).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewo jak na razie nie prezentuje się najlepiej... Do zrobienia liści i gałązek użyłem Hair & Fur, ale efekt, pomimo grubo ponad 100 000 poli (łącznie z liśćmi), jest raczej średni. Czekam na Wasze rady...

 

//edit Wrzucam jeszcze render prostego lasu, gdyby ktoś chciał zobaczyć jak model prezentuje się w grupie. ;)

 

 

koronav.jpg

 

lasbt.jpg

Edytowane przez Muppet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności