Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Rura


wogrodnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo gorąco całą społeczność:)

Dawno tu nic nie wrzucałem aczkolwiek regularnie zerkam na pracę współtowarzyszy:)

 

Wrzucam render projektu wydłubanego na szybko - forma odetchnięcia od sesji.

 

Co to jest?! nie mam pojęcia, może Wy coś wymyślicie:)

 

min.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chciałem zmienić temat wątku na teczkę żeby nie zaśmiecać forum pojedynczymi projektami. A jak widać nie wyszło... nic to... treść powyższego postu (tego z bublem) zmieniłem na kropki żeby miejsca nie zajmował... -wiem mogłem nie pisac tego tylko tamten edytować ale się za późno zorientowałem:)

 

Z racji tego że wykonuję czasem projekty treningowe nad którymi nie mam ochoty zbyt długo siedzieć dlatego będę je wrzucał tutaj by wszystkie takie jednostrzałówki były skompletowane...

 

zrobię porządek na dysku za kilka godzin wrzucę kilka takich skromnych projektów pod Waszą opinię:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model. Spodobał mi się bo pracuje na podobnej maszynie. Wydaje mi sie tylko że uchwyt pokrętła jest trochę za lichy i w blacie frezarki powinien być otwór by można obniżyć frez. Bardzo podoba mi się materiał rury od odciągu. Jest to istniejący model czy własny pomysł? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modele względnie ok. może trochę mało detali.

 

za to tekstury źle położone. np. na pierwszym bloczku. nie widziałem jeszcze, żeby jakiś element, który obraca się względem własnej osi, ścierał się w poziomie ;) rysy raczej powinny być bardziej zaokrąglone.

 

wewnętrzne ścianki otworów w zębatkach maja bardzo ściśniętą teksturę.

 

dolne koło pasowe na trzecim obrazku ma nienaturalnie wyglądającą teksturę. górne zresztą też ;)

 

co się tyczy kółka frezarki ma tekstura na jego "szprychach" układa się w jednym kierunku. to nienaturalne.

 

problemy rozwiąże zastosowanie modyfikatora Unwrap UVW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

 

Jak już wcześniej napisałem, nie mam zamiaru zbyt dużo czasu poświęcać na poprawki w tego typu pracach - treningowych.

Chodzi mi raczej o Waszą krytykę, która przyda się z pewnością w każdej kolejnej pracy, aczkolwiek nad frezarką jeszcze popracuję:)

 

Frezarka jest w moim odczuciu dość świeżym projektem dlatego posiedzę nad nim w wolnej chwili (znaczy już niedługo), natomiast co się tyczy tej "tablicy" - zlepka 4 renderów - to spostrzeżenia Sinnerslayer są jak najbardziej trafne i postaram się uniknąć tego typu niedociągnięć w przyszłości:)

 

Slim_ od dzieciaka przebywając w stolarni (firma ojca) naoglądałem się już wielu tego typu maszyn, pracowałem też na rozmaitych wynalazkach (od wiertarek stołowych po frezarki CNC), jednakże zaczęły mnie one w pewien sposób fascynować dopiero gdy zacząłem studia na kierunku z maszynami właśnie związanym:)

Pomysł własny aczkolwiek bazujący na tym co już w życiu widziałem:)

 

Sinnerslayer - "problemy rozwiąże zastosowanie modyfikatora Unwrap UVW" - heh ten modyfikator to dopiero będzie problem:D

żartuję - zapoznam się z nim (na razie raczej przed nim uciekałem) i może nawet się z nim zaprzyjaźnię bo zdaję sobie sprawę z możliwości jakie daje:)

 

Pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności