Skocz do zawartości

mała pomoc, proszę


Jaro110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewnie wiele takich tematów większość z was czytała i denerwowała się o takie pytania, ale trzeba pamiętać o tym, że każdy kiedyś się uczył 3ds maxa.

Na początek powiem że zielony jestem w 3ds maxie tzn. przerobiłem 3/4 tutoriali z forum, na youtubie oglądałem i gdzie się tylko dało, ale moja wiedza i umiejętności i tak są jeszcze bardzo małe, mianowicie chciałbym zapytać jak zacząć modelowanie wizualizacji projektu domku, projekt mam w cadzie, importowałem go do maxa i teraz jak zacząć najprościej tzn. funkcja wall, box, plane czy może jeszcze jakać inna? Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ciekawy tutek, przejrzałem, ale dalej mam problem, tzn. wczytuję plik dwg do maxa, rzut domu i chciałbym podnieść ściany, tak żebym mógł je edytować, tzn. chciałbym na nich mieć siatkę zrobioną taką jaka powstaje przy extrude, albo na boxie można ustawić i wstyd się przyznać, ale mam też problem z ustawieniem siatki, tzn. tak jak jest to na tym tutku, że można wszystko ustawić przy liniach i jest równo, trochę zagmatwane to tłumaczenie, ale mam nadzieje, że coś z tego wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy tutek, przejrzałem, ale dalej mam problem, tzn. wczytuję plik dwg do maxa, rzut domu i chciałbym podnieść ściany, tak żebym mógł je edytować, tzn. chciałbym na nich mieć siatkę zrobioną taką jaka powstaje przy extrude, albo na boxie można ustawić i wstyd się przyznać, ale mam też problem z ustawieniem siatki, tzn. tak jak jest to na tym tutku, że można wszystko ustawić przy liniach i jest równo, trochę zagmatwane to tłumaczenie, ale mam nadzieje, że coś z tego wiadomo.

 

 

wpisz sobie w googlach

3D-Palace – Architecture in 3DS Max Visualisation Set 1-DVD1

koles robi plan swojego mieszkania od scian (set1) po meble (set2) i rendering z materialami (set3) z pliku dwg

 

nie wiem o co Ci chodzi dokladnie, ale jak nie roviles w maxie to moze:

import dwg, extrude,convertujesz do editable poly, zaznaczasz dwa edge i robisz connecta, wtedy masz pewnosc ze linie sa rowno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.evermotion.org/tutorials/...interior-scene

 

 

co do tego tutorialu mam takie pytanie i nawet juz ktos tam tez sie o to pytal

 

"...I want to know how you achieved those white walls?or what are the settings in vray for white walls? Thanks"

 

 

ja juz pare razy ogladalem ten tutorial;d i niewiem ,jak uzyskano tak fajnie biale sciany? postprudukcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności