Skocz do zawartości

"Zamykanie" pomieszczeń i innych obiektów


Veination

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób najprościej zrobić dach budynku?

Chodzi mi o sytuację, gdy mamy już podłogę i ściany i chcemy "zamknąć" pomieszczenie face'm. Tutaj np. gościu się męczy z tym dość długo w maksie za pomocą weldowania krawędzi:

 

http://www.youtube.com/watch?v=W5-9EC-R_b8

 

Natomiast np. w Google Sketchup wystarczy pociągnąć ołówkiem po którejkolwiek górnej krawędzi ściany i wszystko samo się ładnie zamyka. Jak tutaj np. od 2:40:

 

http://www.youtube.com/watch?v=2WxeIpsxvDY&feature=related

 

Można zrobić podobnie w Maksie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeżeli jest możliwe zaznaczenie "border" to wystarczy nacisnąć "cap". Innym sposobem jest zaznaczenie wszystkich krawędzi tworzących sufit, "cretate shape from selection" i już masz obrys stropu, który mozna np zamienić np. w "editable poly" lub nadać mu grubość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piko84

Można, ale trzeba go wtedy dopasowywać do kształtu pomieszczenia.

 

@Dynamico

No właśnie chodziło mi o takie, których capem się domknąć nie da. Druga opcja (shape from selection z krawędzi) jest spoko ;)

 

Choć taki np. plug dodający kilka tego typu bajerków ze Sketchupa na pewno cieszyłby się zainteresowaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy równym suficie najlepszy jest box.

Nie stosowałbym przy takim suficie create shape bo czasami wyłażą bugi przy ściankach działowych oddzielających dwa pomieszczenia, no i oczywiście musisz mieć odpowiednio pocięte krawędzie.

Przy jakimś cudacznym suficie oczywiście tip Dynamico jest dużo lepszy.

Wszystko zależy od sufitu.

W sumie lepszy sposób to ten, który da wymagane efekty przy niskim czasie budowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przy "dziwnych" kształtach pomieszczenia jeszcze jeden sposób.

Włącz wybór "plane". Włącz "snap" do wierzchołków. Włącz "create". Zaznaczaj wierzchołki po kolei po obwodzie. PPM. Masz sufit nawet w kształcie płatka śniegu.

 

No i jeszcze jeden szybki: wybierz pojedyńczę krawędź przyszłego sufity, loop, modyfikator "cap holes".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobić boxa i np. z top view dopasować go do kształtu pomieszczenia a potem osadzić na odpowiedniej wysokości? W ogóle trzeba potem to wszystko attachować i spawać? Dopiero zaczynam z 3D, choć wcześniej bawiłem się w Sketchupie i tam to było dużo prostsze - ale jestem totalnie zielony w tej kwestii jeśli chodzi o Maxa ;)

 

Edit:

Sposób z planem też ciekawy, dzięki.

Jak już wspomniałem, mówię o sytuacji w której cap holes nie działa (edge nie są borderem)

Edytowane przez Veination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności