Skocz do zawartości

POSER, problem ze spódnicami


Weapon Of Choice

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przyszło mi pracować w strasznym programie do postaci gdzie powinno być wszystko ułatwione pod to, a jest utrudnione ;)

 

Mam problem ze spódnicami. Może ktoś korzystał z Posera i wie jak ogarnąć ten temat.

 

Otóż używam modeli G2 biznesowych i w momencie gdy nakładam na kobietę spódnicę nie dostosowuje się ona do nóg. Jedyna zależność jaka powstaje po "conform to" pomiędzy modelem postaci, a spódnicą to przemieszczanie się modelu spódnicy w osiach x/y/z bez jakiegokolwiek morpha na nogi. Czyli de facto spódnica cały czas pozostaje prosta, niezależnie czy postać stoi czy leży.

 

Od razu zaznacze, że ubrania są dostosowane dokładnie do używanych modeli.

 

Zna ktoś jakiś magiczny sposób na rozwiązanie tego problemu ?

 

Dodam jeszcze, że nawet po dokładnym ułożeniu spódnicy poprzez parametry i zapisaniu takiej pozy postać ponownie z tego odtworzona znowu ma prostą spódnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z tego co pamietam z dawien dawna to w poserze masz dwa typy ubran - jedne takie, ze tylko maja morphy jakies konkretne i tyle a drugie, ktore korzystaja z symulacji i sie dostosowuja (chyba to sie "dynamic cloth" nazywalo). Niestety juz nie pamietam gdzie ale mozna bylo probowac w zasadzie kazde ubranie potraktowac symulacja przechodzac do zakladki odpowiedniej.

 

Jest takie cus jak http://www.renderosity.com/ - tam mozna kupowac ale tez byla masa free stuffu dla posera i pewnie znajdziesz jakies ubrania/suknie. Nie pamietam juz loginu swojego wiec nie moge sprawdzic ale mam nadzieje ze jakos ci to pomoze. Powodzenia.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam z dawien dawna to w poserze masz dwa typy ubran - jedne takie, ze tylko maja morphy jakies konkretne i tyle a drugie, ktore korzystaja z symulacji i sie dostosowuja (chyba to sie "dynamic cloth" nazywalo). Niestety juz nie pamietam gdzie ale mozna bylo probowac w zasadzie kazde ubranie potraktowac symulacja przechodzac do zakladki odpowiedniej.

 

Jest takie cus jak http://www.renderosity.com/ - tam mozna kupowac ale tez byla masa free stuffu dla posera i pewnie znajdziesz jakies ubrania/suknie. Nie pamietam juz loginu swojego wiec nie moge sprawdzic ale mam nadzieje ze jakos ci to pomoze. Powodzenia.

 

Dzięki bardzo, rozważę jeszcze te "dynamic cloth" chociaż mam wrażenie, że ubrania mogą dostosowywać się tak czy siak do danej pozycji. Jednak póki, co jeszcze mi się to nie udało. Zauważyłem, że "magnesy" które dodawane są do postaci przy spódnicy znajdują się tylko na biodrach i w tali, na udach i kolanach ich nie ma. Może jak dowiem się jak je dodać to rozwiąże swój problem. Dzięki jeszcze raz i dla oka przesyłam soczysty filmik upolowany na YT z Posera:

 

POSER VID

 

;)

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że bardzo stary temat odświeżam. Na co dzień działam w Blenderze i do tej pory męczyłem się z postaciami poprzez MakeHuman. Dopiero teraz postanowiłem poszukać alternatywy i trafiłem na Poser Pro 2012. W zasadzie wydaje mi się przejrzysty, ale nie mogę obejść jednego irytującego problemu. Może to błąd programu? A mianowicie:

 

Podczas dodawania do sceny obiektu "props", w prawym górnym rogu, tam gdzie pojawia się nazwa aktywnego elementu, a po najechaniu na niego myszką wyskakuje okienko pop-up z: Body, Body Parts, Props, Cameras, Lights, po wybraniu "Props", nie ma w nim dodanego obiektu, a tylko "CenterOfMass". W ogóle dodany obiekt nie jest dodawany do tego menu.

 

Ktoś wie, co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności