Skocz do zawartości

pytanie nooba


1212asd

Rekomendowane odpowiedzi

Supporting games usually offered higher video resolutions or higher textures

 

Nie rozumiem tego zdania.Jezeli gra jest w wyzeszj rozdzielczosci (640x480, nominalna (340x240), to czy automatycznie nie ma lepszych tekstur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A skad mialaby sie wziac ta lepszej jakosci tekstura? :) Efekt bylby podobny do powiekszenia na caly ekran mojego avatara. Nie zobaczylbys wlosow w uchu, bo w malym avatarze po prostu nie ma takiej informacji. Mialbys jedynie 6400 roznokolorowych kwadracikow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie rozumiem pytania, ale sprobuje odpowiedziec inaczej.

 

Jezeli w Full HD (bodajze 1920 × 1080) chcesz miec tekstury ostre jak brzytwa, to musza miec conajmniej taka sama rozdzielczosc (pewnie 2000x2000, ale specjalisci moga mnie poprawic).

 

Mozesz wkleic wiecej tego tekstu, o ktory pytasz? Moze z kontekstu zrozumiem bardziej o co kaman;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie rozumiem pytania, ale sprobuje odpowiedziec inaczej.

 

Jezeli w Full HD (bodajze 1920 × 1080) chcesz miec tekstury ostre jak brzytwa, to musza miec conajmniej taka sama rozdzielczosc (pewnie 2000x2000, ale specjalisci moga mnie poprawic).

 

Mozesz wkleic wiecej tego tekstu, o ktory pytasz? Moze z kontekstu zrozumiem bardziej o co kaman;)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_64_accessories#Expansion_Pak

 

jestem zielony w temacie. Ciekaw jestem dlaczego zaledwie kilka gier po wlaczeniu obslugi tego expansion Paka widac ogromna rozncie, a przy pozostalych jest zmiana w grafice (zmienia sie rozdzielczosc), ale nie tak spora

Edytowane przez 1212asd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na chlopski graficzny rozum: tworcy czesci gier przewidzieli mozliwosc Expansion packu i np wrzucili do gry textury o wiekszej rozdzielczosci ktore są wgrywane tylko jesli jest on obecny. Inni tworcy olali sprawe i ich gry beda wygladac tak samo nie zaleznie od tego czy expansion pack jest czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten expansion pack sam w sobie nie poprawial wyglądu gier. To jedynie dodatkowa pamięć RAM (dzisiaj ta ilośc wydaje sie śmieszna), ktora twórcy MOGLI wykorzystac do poprawienia wyglądu gry, albo do rozbudowania gameplayu.

 

Tak wiec jezeli gra nie wyglada lepiej to znaczy, ze deceloperzy nie przygotowali lepszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Inni tworcy olali sprawe i ich gry beda wygladac tak samo nie zaleznie od tego czy expansion pack jest czy nie.

 

Co do tej czesci wypowiedzi, to wiem. Tylko zastanawialem sie dlaczego, dwie rozne gry, ktore po uzyciu Ram Paka i zmianie rozdzielczosci na 640x480 z 320x240 (w obu widac, ze sie zmienila) nie maja w sobie pododbnych proporcji w zmianie jakosci grafiki. Jedna gra po zmianie ma roznice kolosalna,inna widac zmiane, ale nie robiaca kolosalej roznicy i zaciekawil wtedy mnie ten cyctat

Supporting games usually offered higher video resolutions or higher textures 

Jeszcze jedne pytanie: tekstury na kartridzu z gra sa jedne i tylko sa skalowane w zaleznosci od tego czy gra obsluguje ram paka i sie wlaczy opcje hi-res czy sa one fizycznie w dwoch wersjach?

 

 

 

Ten expansion pack sam w sobie nie poprawial wyglądu gier. To jedynie dodatkowa pamięć RAM (dzisiaj ta ilośc wydaje sie śmieszna), ktora twórcy MOGLI wykorzystac do poprawienia wyglądu gry, albo do rozbudowania gameplayu.

 

Tak wiec jezeli gra nie wyglada lepiej to znaczy, ze deceloperzy nie przygotowali lepszej wersji.

 

 

A co maja powiedziec uzytkownicy Amigi jesli chodzi o pamiec? ;)

 

 

przy okazji moze kogos zaciekawi niesamowite demo na ta konsole z wykorzystaniem Ram Paka

Edytowane przez 1212asd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności