Skocz do zawartości

dziwny hdd???


atomu235

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem jest nastepujący - posiadam płytę ECSK7S5A pro (bios overclocking), 256ram ddr, athlon xp 1800+ oraz Hdd 40GB Seagate U series 5 model st340823a - nie samo posiadanie jest oczywiście problemem ;-) ale fakt że w tej konfiguracji dysk działa mi niesamowicie wolno :-( dysk jest ustawiony na ata100 i auto detect w biosie. niestety w sandrze wypada wyjatkowo cienko - ok 12000 pkt zamiast 22000 po przyłączeniu dysku u kumpla. Nie jest to na pewno problem defragmentacji bo próbowałem, próbowałem także programów daignostycznych (wielu) - ale żaden nic nie wykrywa :-( w biosie tylko opcje ustawinia się nie zgadzaja z tymi napisanymi na etykiecie dysku - czy to może być przyczyną problemu i jak ten problem zlikwidować ??? (nadmienię, iż w biosie nie mam opcji ustawienia ich ręcznie)

TIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co u Ciebie oznacza bios overclocking? Bo jeśli wgrałeś bios z innego modelu płyty, to zmień go na poprzedni, jak było, jesli natomiast była to tylko aktualizacja, a nie walnąłeś się z modelem, no to z tym powinno być git.

Natomiast nie mam dla Ciebie dobrych wieści co do samej płyty... Tak się składa, że kiedyś przeszło mi przez ręce około 25 ecesów do firmy... Po nie całym roku 18 z nich było do wymiany. Te płyty sprawiają wrażenie, jakby się po prostu... \"spalały\", po prostu stopniowo psuły. tak samo miał też mój kumpel, który miał też mobo ECS, wsadzał do niej Athlona XP 2000+, a za żadne skarby płyta nie chciała go takowego wykryć. Widziała go jako 1800+ i koniec pieśni - oc procka kończyło się wysypaniem wszyskiego. W związku ze związkiem - jeśli masz już długo tą p[łytę główną, nie wróżę Ci nic innego jak zmiana płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzez bios overclocking mam na mysli cheepobios - tak więc na bank jest odpowiedni...

a kabelek tez jest dobry - jak napisalem w poscie dysk dziala na ata100 tak wiec kabel jest odpwiedni a hdd dziala duzo za wolna jak na ten standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to według mnie pozostają tylko złe wieści.... Kolega ma pewnie inną płytę?

 

Przyszło mi jeszcze do głowy coś, o czym czasem zdaża się zapomnieć - a wgrałeś service packa do VIA? (bo jak mniemam ta płyta jest na VIA, hę?) Albo nie wiem sam... może jakieś drivery do mb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu..... no to wiesz co? Ja to Ci powiem, iż to może być wina samego chipsetu... hmm... dawno ugradowałeś bios? W jego referkach nie było czegoś co do dysku? Tzn to wszystko co piszę to zgaduję raczej - nie miałem nigdy sis\'a, wiem tylko z tego co czytałem (jeśli nic nie przekręcam), że generalnie jest wolniejszy i starszy technologicznie od najsłabszego VIA... Ale tak jak mówię, zgaduję tylko, może coś z tego bełkotu Cię naprowadzi. Bo dysk jest dobry, to na pewno, a uczepiłem się tej płyty, bo to raczej tu leży błąd, skoro nie wykrywa Ci poprawnych ustawień dysku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, to jest sis745 z tego co wyczytałem w necie. Nigdzie nie udało mi się przyrzeć bliżej tej płycie, a strona producenta wisi... To jest chyba starszy chip, nic więc dziwnego jeśli wolniej może chodzić. Może napiszesz wreszcie na jakiej płycie u kumpla to testowałeś? będzie wiadomo, czy dobrze się kieruję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kumpla była to płyta MSI KT4V na chipsecie via kt400.

tam wszystko jest w porzadku... w obu przypadkach dysk jest na ata100 i udma5 - a efekt jest taki ze u mnie na plycie dziala 2razy wolniej :-(

i w takim przypadku nie sadze aby jakosc plyty miala tak kolosalny wplyw na prace dysku... chyba??

jak mozna sprawdzic czy to wina płyty? moze sa jakies specjalne programy testujace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, no to mam pewnego klina w tym momencie. W prawdzie VIA jest bardziej zaawansowanym chipsetem, ma większą przepustowość, ale ja wiem, czy różnice powinny być aż takie....... W sumie jak się przesiadłem chyba z takiej płyty (via kt400), tylko, że solteka na ABIT NF-7, to różnica była bardzo duża (chyba 1500 3dmarków w 3dmarku2001...) ale jak to sie ma do wydajności dysków... Ile czasu masz tą płytę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem ja okolo roku temu, wczesniej mialem plytke co obslugiwala tylko ata66 i tam dysk dzialal dokladnie tak samo szybko jak na tej plytce. do tej pory to dosc slimacze tempo mi nie przeszkadzalo, ale teraz trafilem na kilka gierek, ktore niesamowicie młócą mi dyskiem podczas działania :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam jeszcze głupie pytanie - kiedy ostatni format miałeś? Jaki system? i czy leciałeś wszystko jakimś porządnym antywirem? Tak mimo wszystko na wszelki wypadek - czy są sterowniki, czy nie zajrzyj do panelu sterowania, czy DMA jest rzeczywiście aktywne... Kończą mi się pomysły powoli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

format był ok pol roku temu, sterowniki sa, udam wlaczone i mimo wszystko nic. wirusow takze nie ma...

ale problem rozwiazalem - kupilem nowy dysk, teraz wszystko jest ok... a co bylo problemem chyba sie juz nie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności