Skocz do zawartości

Ludzie pomocy - DR - textury !!!


Shiva

Rekomendowane odpowiedzi

Przewertowałem forum i nic nie znalazłem co mogłoby pomóc.

 

Komputer - Master jako główny, an pulpicie folder z projektem w którym znajdują się inne foldery z text, ies, max. itp.

 

W sieci 4 komputery slave które są spięte i renderóją w DR. Problem polega na tym, że ni cholery nie potrafię zamapować dysków tak aby slave'y czytały textury itp z pulpitu komputera Master i tu prośba do Was czy możecie krok po kroku opisać tę czynność lub może macie inny patent na ten bul głowy...

Z góry dzięki za info i pozdrawiam.

 

Dodam tylko spec. :Win7, MaxDesign2012, VRay2.0 na każdym z kompów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja to zawsze robiłem tak:

Na slave:

- Mój komputer -> Narzędzia (górne menu) -> mapuj dysk sieciowy

- Tam wybieram udostępniony folder z teksturami na Master

- w każdym slave ustawiam w maxie zmapowany dysk jako folder z texturami

 

W Master:

- Nie zapominamy o udostępnieniu folderu z texturkami (prawym -> wlasciwosci -> zakładka "udostępnianie" -> przycisk: "udostepnij" -> z wysuwanej listy wybierasz "Wszyscy" -> klikasz obok na "Dodaj" -> OK

- Ważne: w "centrum sieci i udostępniania" w opcji "Zmień zaawansowane opcje udostępniania" zaznaczamy "wyłącz udostępnianie chronione hasłem"

Edytowane przez Mr_SAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mr_SAN za info

Na slave'ch mam maxa trial i go nie odpalam ze względu na licencje (firma) działa on tylo w tle - vrspawner i ciężko mi będzie ustawić w maksie zamapowany dysk z text. Ale gdzieś kiedyś słyszałem o pliku (.ini) który inicjuje, trzeba go napisać -( scieżkę dostępu do tex.)i wrzucić do rot folder max'a ale to tylko słyszałem... heh coś czuje że ten bul z texturami będzie nadal mnie prześladował...

 

Może macie jeszcze jakieś patenty lub spostrzeżenia na ten temat, będę

wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj obczaić pliki ini w folderach swojego użytkownika:

users(użytkownicy)\username\AppData\Local lub Roaming\autodesk\3dsmax\

Coś w ten deseń - dokładnie nie powiem ponieważ nie mam przy sobie zainstalowanego maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- udostepnij i zmapuj folder z projektem na komputerze na ktorym pracujesz jako np. "P"

- otworz projekt i uzywajac Asset Tracking zmien sciezke wszystkich plikow z C:\...... na P: (uzyj funkcji Retarget Common Root), zapisz scene.

- na slave'ach zmapuj udostepniony wczesniej folder pod taka sama litere jak na pierwszym kompie, w naszym przypadku "P"

 

powinno teraz dzialac.

 

jesli powyzsze jest zbyt somplikowane to zaloz na slave'ach uzytkownika o takiej samej nazwie na jaka logujesz sie na pierwszej maszynie i zaloguj sie na nie a pozniej skopiuj projekt na pulpit (sciezki musza sie zgadzac) moze pojdze ale nie gwarantuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności