Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Bongosy


wueres

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zabrałem się za modelowanie bongosów firmy DiMavery. Na pierwszym zdjęciu widać co zdąrzyłem zrobić od wczoraj a na drugim problem z którym nie umiem sobie poradzić. Zrobiłem z Tuby pół pierścienia i po zastosowaniu modyfikatora Symmetry w połowie pierścienia zrobiło się krzywo. Podejrzewam, że trzeba to jakoś zweldować ale jak powracam do EP to jest tylko aktywna połowa pierścienia. Jak to zrobić żeby wyrównać ?? Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A jak to mam dokładnie zrobić bo nie kumam...? Zrobiłem to innym sposobem. Usunąłem TS'a i przekonwertowałem razem z symmenry do EP, zweldowałem wertexy i usunąłem te krawędzie i wertexy gdzie jest zaznaczone czerwonymi kółeczkami na zdjęciu, potem TS i wygląda dobrze, ale mimo wszystko interesuje mnie ta inna metoda;]

Edytowane przez wueres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się co do materiału na naciąg.

w tej chwili wygląda mało realistycznie.

 

użyj może czegoś takiego:

http://www.musiciansfriend.com/concert-percussion/remo-fiberskyn-3-ee-heavy-bass-drum-head

 

poza tym, jak widać na refce, obręcz do naciągania membrany ściśle przylega do kotła.

Edytowane przez Sinnerslayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skóry to racja, ale to tylko próbny render zrobiłem, żeby zobaczyć jak wyjdzie materiał chromu. Dzięki Sinnerslayer za zdjęcie. Myślałem, że dziś już będę miał to gotowe, ale zabiegany troche dzień i raczej nie dam rady. Wrzucam dwie refki i sądząc po nich to obręcz chyba jest dobrze, albo po prostu nie bardzo rozumiem i nie wiem jak to zrobić. Do tego jeszcze wczoraj próbowałem modelować te blaszki przykręcane do górnej obręczy, zrobiłem z linii, wyszło ok ale gdy je wyginam żeby dotrzeć do obręczy to się zniekształca siatka, może lepiej jak zrobię to ze zwykłego plane'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam upload, dorobiłem blaszki... Jeszcze pomęcze się z materiałem membrany. Jak najlepiej go zrobić? A powiedzcie mi jeszcze jakie byście doradzili tło, żebym zrobił bo na białym to takie zwykłe.

Edytowane przez wueres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności