Skocz do zawartości

Panorama Sferyczna


Vincent

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje tutoriala, bądź podpowiedzi w jaki sposób zrobić panoramę sferyczną. Dokładnie chodzi o kule albo sześcian ze zdjęciem panoramicznym w środku. Poszukuje jak najprostszego sposobu. Widziałem program CopperCube, który właśnie robi w 99,9% to czego chce, tylko nie zapisuje tego w formacie obj. Dzięki za podpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

coś mi się wydaje ze pomyliłeś definicje... format .obj to format przechowujący dane z siatką geometryczną 3D, a panorama sferyczna w CopperCube to tylko i wyłącznie zniekształcenie obrazu przy pomocy wirtualnej soczewki lub kamery.

 

To tak jakbyś chciał uzyskać zdjęcie panoramiczne przy pomocy samego body od Canona lub innego aparatu... samo body nie wystarczy trzeba dokupić odpowiedni obiektyw aby zrobić zdjęcie panoramiczne, ale w przypadku obj nic takiego nie dokupisz. Musiałbyś pogadać z jakimś programistą czy jest coś takiego wykonalne, bo na rynku obecnie o niczym takim nie słyszałem.

 

Chyba, że może to jest zbliżone to twojego wyobrażenia panoramy sferycznej > http://www2.polskieradio.pl/blogi/golawski/artykul179618.html

 

 

 

_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba jest możliwe zapisanie kuli ze zdjęciem w środku w formacie .obj? Program docelowy potrzebuje właśnie tego formatu. Chce po prostu sprawdzić czy możliwe jest potem ustawienie się w środku kuli i oglądanie sfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię inaczej,renderuje kamerą sferyczną 360stopni.zapisuję w jpg ten render,włączam program pono2vr wczytuje tego jpega i gotowe Możesz zapisać w html lub flash,jeśli jednak musi być obi to Zrób tak samo jak pisałem tylko w 3dmaxie Stworz sphere i nałóż ten wcześniej zrobiony render jak teksture,na koniec zapisz w obi stworzoną sphere.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max sam tworzy panoramy sferyczne , które można potem "przeglądać" np Quicktimem. Możesz się obracać wewnątrz takiej sfery przybliżać i oddalać. A jeżeli chcesz to przygotować za pomocą innego programu (potrzebny .obj) to moim zdaniem i tak musisz najpierw wyrenderować obraz "sferyczny" a następnie nałożyc na kulę i nadać odpowiednie mapowanie. Na szybko i na próbę sprawdź standardowe materiały HDRI z maxa. Tam są właśnie mapy sferyczne.

 

Edit.

Przeoczyłem fakt , ze twoje oprogramowanie to Maya. Tak więc moje rady raczej do kosa.

Edytowane przez Dynamico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź;) Tylko nie bardzo wiem jak nałożyć teksturę od środka kuli;/ Poproszę o przykład.

 

Editable poly dla kuli zaznaczasz wszystkie poly i przewracasz nałożoną wcześniej texture opcją flip,dzięki temu textura będzie widoczna od środka kuli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Editable poly dla kuli zaznaczasz wszystkie poly i przewracasz nałożoną wcześniej texture opcją flip,dzięki temu textura będzie widoczna od środka kuli.

Pozdrawiam

 

Zrobiłem dokładnie tak jak kazałeś i wszystko ładnie zadziałało. Wielkie dzięki wszystkim za czas i pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności