Jump to content

Pojazd 3D: Octavia II RS i bracia VW


Recommended Posts

Witam,

Jakiś czas temu miałem przyjemność pracować nad modelami skody i VW. Poniżej efekty tej pracy. Wnętrza proste bez detali, sceny z kolekcji EVERMOTION. Soft: 3dsmax 2012, Vray 2.0.

 

Pozdrawiam

 

octaviaiikombirs003a.jpg

 

octaviaiikombirs004a.jpg

 

octaviaiikombirs005a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jako że na samochodach 3D się nie znam ograniczę się do krytyki samego podobieństwa i renderu. Gdyby nie znaczek Śkody to bym chyba nie zgadł że to ta marka. Bok dużo bardziej przypomina mi Forda Sierrę. Co do VW też mam wątpliwości, ale nic mi to nie przypomina innego.

 

Rendery dosyć sztuczne - za mało jasnych akcentów w refleksach (szczególnie na renderze z boku, gdzie refleksy są prawie tej samej tonacji).

 

Pozdrawiam!

JS

 

EDIT: zerknąłem na zdjęcia oryginału Śkody i muszę przyznać że tak wygląda w realu :) się muszę wycofać z tego co napisałem o podobieństwie.

Edited by bolitic
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Panowie za uwagi :)

 

bolitic - co do modeli to wszystkie robię na bazie printów i fotek, staram się jak najwierniej odwzorować oryginał, ale wiadomo, że idaału nie uzyskam :)

 

indian - masz rację z tym życiem ;)...rendery są gołe prosto z maxa, sceny mają "fabryczny" setup EVERMOTION i nic w nich nie zmieniam tylko importuję model i ustawiam kamerę. W pospro się raczej nie bawię, ale widzę że warto bo można fajne efekty uzyskać :)

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

bryłowo bardzo dobre modele, świadomie prowadzisz siatkę. ale to co gryzło mnie również w innych Twoich wątkach to zbyt małe/ostre szczeliny między elementami karoserii, jakbyś robił za małe chamfery na ich krawędziach. sugeeruje to trochę inną skalę modelu niż jest rzeczywiście

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za komenty ;)

 

Berger - spoko, możesz podesłać swoją propozycję, nie musisz pytać o pozwolenie ;)

 

polka dot - masz rację..., z każdym kolejnym modelem obiecuję sobie, że zwiększę chamfera w szczelinach między elementami karoserii i zawsze robię za małe :D Poprawię się na przyszłość :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy