Skocz do zawartości

Długi czas renderingu


thegame

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio renderowałem scenę zachodu słońca za pomocą Dreamscape. Ilość klatek wynosiła 67, a czas trwania ok 3 sekund (20 klatek/sek). Całość renderowała się ponad 2,5 dnia! Rozumiem, że na takie rzeczy trzeba poświęcić sprzęt i w ogóle ale 4 sekundowy filmik renderował się tyle czasu? W dodatku nie wiedziałem jak zapisać animację i zapisałem tak jak zwykły obrazek. Całą animację trafił szlag i 2,5 dnia zmarnowane... W ustawieniach efektów zmieniłem tylko realizm, żeby słońce przy zachodzie było coraz ciemniejsze a nie jak jest na tym filmie.

 

http://cg.tutsplus.com/tutorials/autodesk-3d-studio-max/create-a-beautiful-sunset-scene-using-dreamscape-and-3ds-max/

 

Na wypadek podam jeszcze specyfikację sprzętu i soft:

CPU: AMD Phenom II x2 550 [email protected]

RAM: DDR3 1333MHz 4GB

GPU: Gigabyte GTX460 768MB

HDD: Seagate 1TB SATA II

SOFT: 3Ds MAX 2011

 

Sprzęt za słaby na rendering animacji czy może ustawienia są nie takie jakie trzeba? Proszę o pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Zapisuj poszczególne klatki do png albo innego formatu, a później sklejaj w film w zewnętrznym sofcie. Darmowe są - chyba virtual dub jest za free. W ten sposób zostawiasz sobie wyjście awaryjne w różnych sytuacjach, np brak zasilania

Co do czasu renderu, to pamiętaj że w animacji nie widać tylu szczegółów i możesz zaniżyć jakość i szczegółowość renderu.

Ale jeśli masz w scenie dużo do liczenia, to ten czas nie jest niczym szczególnym, choć godzina to sporo.

Zalecam test kilku klatek w niskiej jakości, sprawdzisz sobie wszystko zanim puścisz docelową produkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności