Jump to content

Miedzy mayą a hudym


legomir

Recommended Posts

Czy można zaimportować jakoś skróty z mayki czy trzeba wszystko ręcznie przestawiać oraz czy istnieje jakis sposób na upodobnienie sterowania viemportami, bo to mnie strasznie wnerwia w houdinim na razie ;)

 

A sterowanie view-portami nie jest identyczne, poza spacją zamiast Alt?

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie się pytam :P Bo byłoby fajnie poukładać to sobie podobnie, żeby nie się nie myliły ;) Największego problemu i tak nie da się rozwiązać bo to przyzwyczajenie do menu kontekstowych... Gdybym miał jakieś pytanie to je zadam. Teraz tak mi sie nasunęła jedna myśl. W przypadku gdybym coś robił i zakładam, że np. Clothy robiłbym na mayce to nie ma szans żeby dogadały się tak, że można byłoby renderować w jednym? Tak jak można np. z XSI zaimportować części od ICE i całość zrenderwać na mayce?

Link to comment
Share on other sites

W przypadku gdybym coś robił i zakładam, że np. Clothy robiłbym na mayce to nie ma szans żeby dogadały się tak, że można byłoby renderować w jednym? Tak jak można np. z XSI zaimportować części od ICE i całość zrenderwać na mayce?

Hmm nie rozumiem pytania do końca, ale clothy się zazwyczaj świetnie dogadują ;] Możesz przerzucać cloth anmowany z majki do hudego - i go tam renderować a nawet odczytywać pewne informacje o prędkościach i ich używać - ale nie wiem czy o to chodziło :)

Link to comment
Share on other sites

Możesz przenosić w obie strony wszystko. Tutaj masz plugin dla Mai do czytania/pisania bgeo: http://www.houdinistuff.com. W ogóle bardzo rzadko renderuje się ujęcia w wielu rendererach, bo przestają się zgadzać szczegóły takie jak motion blur. Poza tym musisz duplikować workflow materiałów i świecenia, co jest dalekie od optimum.

 

Bgeo to zajebisty format geometrii. W Houdinim zapisuje wszystko od fotonów, przez point cloudy, particle, poligony i Nurbsy aż do wolumetryki. Niestety ten plug obsługuje chyba tylko poly i particle (?).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy