Skocz do zawartości

Problem z siatką i jej prawidłową budową


Salameander

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

ostatnimi czasy bawię się w 3d max i po przerobieniu kilku tutoriali nasuneło mi się kilka pytań związanych z prawidłowym wyglądem i ułożeniem siatki na modelach. W jednym z tutoriali jaki przerobiłem autor zwraca uwagę na to by nie pozostawiać siatki w kształcie trójkąta(2), z tego co zrozumiałem ponieważ może okazać się problematyczne późniejsze texturowanie z tego co pamiętam i o ile znajomość języka obcego mnie nie zawodzi. Dlatego chciałbym zasięgnąć waszej porady i dowiedzieć się jakie niesie ze sobą konsekwencje pozostawienie takiego trójkąta i jak to się ma do modelu pierwszego przedstawionego na obrazku poniżej gdzie okrąg został utworzony w kwadracie za pomocą ShapeMerge, przez co geometria nie przypomina zalecanych czworokątów a trisy biegną sobie po prostu do wierzchołków.

 

123bzn.jpg

 

Pozdrawiam Salameander :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Trójkątów nie zostawia się jeżeli siatka ma być dalej zagęszczana (mesh/turbo smooth). Nie ma problemów większych z mapowaniem. Więc jeżeli nie zagęszczasz, trójkąty mogą być. Jak do zagęszczenia, to trzeba się nauczyć odpowiednio budować topologię siatki i unikac trójkątów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności