Skocz do zawartości

Motion vector


guru

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no screen jest nuka.

Nie wiem czy jest sens do softu pchac. Wystarczy zwykla przegladarka plikow bo to jest targa wiec zapisane jest w kanalach RGB. Na rysunku widac wszystkie trzy kolory a 2d vector ma przeciez dwa kanaly;/.

Jak puscilem to przez node vectorblur to dostalem dziwne rozmycia.

Edytowane przez guru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi śmigały bez problemu MV na tiffach, z targami też miałem jakieś jazdy - nie pamiętam dokładnie co to było, ale chyba batch render mi spłaszczał kanały w targach i mimo 32 bit frame buffera wypuszczał 8 co powodowało podobne problemy. Sprawdź sobie próbnikiem, czy aby na pewno ten tga to faktycznie 32 bit czy sklampowany do 8 wielki jak 32 bit plik.

 

ps. Zresztą dobrze wypuszczony 8 bit MV najczęściej w zupełności wystarcza, bo daje Ci rozmycia do 128 pixeli, a 16 bit do circa 32000 px, więc zapełni 8 ekranów kina.

 

ps2. Wiem że nie o to pytasz, ale tak z ciekawości - skoro używasz nuke'a to co Ci przeszkadza w exr'ach? Dla nuke'a to wręcz stworzony format ... rozumiem - after to jakaś padaczka w obsłudze exr, ale nuke to uwielbia i masz wszystko w jednym strumieniu plików.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz beny. Co do ps1 skad takie dokladne dane znasz:D?

Co do ps2 to taki problem wyszedl po prostu z braku mojego doswiadczenia i lubie wiedziec takie kruczki:).

Ale masz racje exr jest ok ale niekiedy przeraza mnie jego rozmiar. Nie wiem jak dopasowywac wielkosc frame buffer co do sytuacji (nie chce stracic cennych danych ale tez nie chce przerendowywac jeszcze raz bo okazalo sie ze 16bit na kanal to za malo).

 

Ok panowie/panie:) mam jeszcze jedeno pytanie ktore zadalem tu:

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=78796

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz beny. Co do ps1 skad takie dokladne dane znasz:D?

 

Po prostu - na logikę, w normalized 2d motion vector masz opcję nadania maksymalnego przesunięcia - 256 = 8 bit, 65536 = 16 bit przesuniecie maksymalne itd. więc do tego przesunięcia otrzymasz ślicznego rampa na alfie bez bandingu i taka informacja w 99,99% przypadkow wystarczy, nawet przy zapierdzielającym deszczu. Wiem że używasz Toxica - z obrazka i on normalizację ma na sztywno dlatego zmusza do wypuszczania w 32 bitach, żeby ogarnąć całą scenę ... więc w przypadku toxica jestes upupiony i 32 bit musi lecieć :(

 

Co do ps2 to taki problem wyszedl po prostu z braku mojego doswiadczenia i lubie wiedziec takie kruczki:).

Ale masz racje exr jest ok ale niekiedy przeraza mnie jego rozmiar. Nie wiem jak dopasowywac wielkosc frame buffer co do sytuacji (nie chce stracic cennych danych ale tez nie chce przerendowywac jeszcze raz bo okazalo sie ze 16bit na kanal to za malo).

 

Ok panowie/panie:) mam jeszcze jedeno pytanie ktore zadalem tu:

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=78796

 

Najlepiej wszystko wypuszczać 32 bit, ale wtedy trzeba wynająć oddzielne pomieszczenie na trzymanie dysków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności