Skocz do zawartości

Zbyt jasne textury?!


gregory

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, mam problem ze zbyt jasnymi teksturami na renderze. Jako materiałów użyłem bardzo ciemnych tekstur a mimo to i tak są bardzo jasne i przepalnone. Model oświetliłem vraysun i vraysky. 2 - co zrobić by cień był bardziej łagodny (jest za ostry chyba)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeżeli renderujesz z wievportu musisz zmienić ekspozycję:rendering -> exposure control z listy rozwijanej wybierz "vray exposure control". Teraz jak w aparacie fotograficznym możesz zmienić czas migawki, przysłonę itd. Jeżeli używasz kamery to wszystkie te ustawienia masz po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli renderujesz z wievportu musisz zmienić ekspozycję:rendering -> exposure control z listy rozwijanej wybierz "vray exposure control". Teraz jak w aparacie fotograficznym możesz zmienić czas migawki, przysłonę itd. Jeżeli używasz kamery to wszystkie te ustawienia masz po prawej stronie.

 

Dynamico, słabo sie znam na fotografi. Używam vray physical cam, czym moge poprawić ten obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W panelu modyfikacji po prawj stronie znajdź opcje:

f-number (przysłona); im więcej tym ciemniej;

shutter speed (migawka); im więcej tym ciemniej;

film speed (ISO); im mniej tym ciemniej;

 

Oczywiście poza regulacją ilości światła wyłapanego przez kamerę zmiany tych parametrów mają wpływ i na inne cechy obrazu, np. przysłona=głębia ostrości.

 

Jeżeli masz v-ray 2.0 włącz sobie w wievporcie z widokiem z kamery "active shade" a potem wypróbuj zmiany tych parametrów. Będziesz widział od razu co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności