Skocz do zawartości

maya 2012 nie otwiera sceny O.o


blukazs

Rekomendowane odpowiedzi

... POMOCY!!!! Zapisałem scenke, wazy ok 50 mb, ok 1 mln poly, ze 40 materiałow maxwella, jeden plik .ma załączony jako refrence... Włączam maye, otwieram scene i...

"File read in 15 seconds." I maya stoi, pusta scene i kółeczko windowsa sie kreci...

Cudowny soft cos sie zmulil... scene mam w maya asci. Myślicie ze moze maya 2011 ja otworzy???

Ja nie moge....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja kiedys mialem tak ze za kazdym razem jak uzywalem cut tool to wieszal sie caly windows. Reinstalka systemu dopiero pomogla. Proponowalbym w tej kolejnosci:

 

1) otwierac na roznych kompach,

2) sprawdzic czy pluginy do maxwella sa zaloadowane (swoja droga nie wiedzialem ze jest maxwell pod maya :O)

3) 2011 wlasnie, asci otwieraja wszystkie wersje zdaje sie

4) zassanie hotfixa, chociaz same bzdury tam byly

5) reinstalacje,

6) wymiane karty graficznej (hehe, powaznie)

 

Maya to kobieta, ma swoje humory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszlo, widac cos z referencją się zrypało [po jej usunieciu scena sie otwiera] :/ Wrzuciłem do sceny jeszcze raz te drzewka, tylko teraz importem a nie refrence'em i scena wazy 100mb i nie ma problemu... Widać się sfochała na mnie o coś. XD Mam hypershade właczony i shaded mode, 10 s i wszystko sie otwiera!!

A zaleca się wyłaczanie Hypershade'a i właczenia wireframe'a przed zamknieciem sceny?? Co to daję, w sumie nie wiedziałem takich cudów. ^.^

No maya ma coś ostatnio za często okres... XD

2011 Sp1 tez nie ruszyła, 2012 mam oczywiscie z HF4... O.o

Reinstalka windy raczej zawsze pomaga...:D

 

A co do maxwella pod maye to jest, i to bardzo dobrze zintegrowany według mnie ! :)

 

Dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaleca się wyłączanie Hypershade'a i włączenia wireframe'a przed zamknięciem sceny?? Co to daje, w sumie nie wiedziałem takich cudów. ^.^

 

Nie zmuszasz majki do ładowania textur na obiekty. Czasami zanim je pociągnie i załaduje do pamięci może to trwać minutami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności