Skocz do zawartości

Postapocalyptic chopper


p33t-r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Minęły wakacje, jest trochę czasu przed pisaniem pracy inżynierskiej, więc wziąłem się za kolejny projekt - motocykl, a właściwie chopper, który mam zamiar przedstawić w stylu rust/postapo. Na razie mozolny modelling. Model robię bez żadnych referencji, stylizuję się na jeden z motocykli, który znalazłem w internecie "Brown pearl". Nie mam wielkiej wiedzy nt. budowania motocykli, ale sporo z zakresu mechaniki i rowerów, więc będę się starać nie robić rażących błędów w konstrukcji :)

 

chopper1t.jpg

 

 

chopper2g.jpg

 

Jeśli ktoś zna jakąś dobrą stronę opisującą aspekty mechaniczne (chodzi mi o silnik i zespół napędowy), ewentualnie miejsce, gdzie mogę znaleźć jakieś referki, to byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może nikt nie skomentował bo jeszcza mało pokazałeś, ale póki co jest przyzwoity modeling (chociaż mało faktycznie) a przede wszystkim jeśli złapiesz klimat PA choppera to będzie zajebiste. Tu kluczowe będa dobre textury ;>

Pozdrawiam czekam na więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli ktoś zna jakąś dobrą stronę opisującą aspekty mechaniczne (chodzi mi o silnik i zespół napędowy), ewentualnie miejsce, gdzie mogę znaleźć jakieś referki, to byłbym wdzięczny za wszelką pomoc."

 

wydaje mi się że tylny kapeć ma "niemotocyklowy" profil , przyszłemu harleyowcowi może być ciężko złożyć się w zakręt na prostopadłej oponie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebazx6r Planowałem raczej 2-cylka klasycznego wstawić do tego. Bardziej się martwię o dobre odwzorowanie całego układu sprzęgło+skrzynia itp.

 

@przems Dzięki za opinię na temat oponki - faktycznie nadal coś mi w niej nie pasuje, poprawię przy następnej okazji :)

 

Na razie wrzucam postępy - dokończona ramka, zrobiona kiera, błotnik i siodełko wymodelowane spline'ami (mieszam techniki czasem, w zależności od kształtu):

 

wip2t.th.jpg

 

wip1ol.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie się model zapowiada, ale popraw kierownicę żeby była konkretniejsza :)

Co dokładnie masz na myśli? Dorzucę do niej jakiejś gripki, klamek nie będzie, wszystko będzie obsługiwane z nóg ;)

 

Wrzucam mały upload - mało czasu podczas badań do projektu inżynierskiego - dodałem poprawki w błotniku, oponce, przednim amorze, domodelowałem lampę przednią i tylne oraz hamulce. Jeszcze te detale nie są dokończone, ale na razie nie mogę na nie patrzeć więc zajmę się w końcu może silnikiem, dorwałem sporo referek więc coś będzie trzeba ruszyć.

 

wip5bk.th.jpg

 

wip6o.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mówiłem ze sie nie znam :)

Swoja droga ciekawie zestawienie no i fajnie to wygląda, bo felga jest odsłonięta z jednej strony. Dzięki wielkie za info, na pewno sie przyda bo już od jakiegoś czasu przymierzam sie do modelowania chopperka, ale poczekam na twoj projekt bo pewnie dowiem sie czegos ciekawego.

Pozdro i ciągnij to dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności